Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Laboratoria wydziałowe

 

Na naszym Wydziale funkcjonują obecnie następujące laboratoria:

Babylab UW

Babylab UW to przestrzeń służąca do prowadzenia badań rozwoju z udziałem niemowląt, małych dzieci i ich opiekunów. Laboratorium wyposażone jest w zestaw kamer do rejestracji zachowania oraz stacjonarne i mobilne urządzenia do pomiaru ruchu gałek ocznych (eye-tracking) i aktywności mózgu (EEG). Ponadto dostępne są materiały do oceny kompetencji rozwojowych dzieci. Obecnie realizujemy projekty:

1. Rola neuronalnych aktywacji sensomotorycznych podczas percepcji mowy audiowizualnej u niemowląt (mgr Magdalena Szmytke)

2. Polka-Norski: badanie rozwoju umiejętności językowych i wiedzy o świecie polsko-norweskich dzieci wielojęzycznych i ich jednojęzycznych rówieśników w Polsce i w Norwegii (prof. dr hab. Ewa Haman)

Kierownik: dr Alicja Niedźwiecka

Kontakt: babylab@psych.uw.edu.pl

Laboratorium neuroscience
W ramach laboratorium prowadzone są projekty z zakresu psychologii poznawczej, społecznej oraz emocji i motywacji. W laboratorium możliwe jest prowadzenie eksperymentów z użyciem wielokanałowego pomiaru aktywności fal elektrycznych mózgu i potencjałów wywołanych.

Kierowniczka: dr Dorota Karwowska

Laboratorium zachowania się zwierząt i Zwierzętarnia

Laboratorium prowadzi badania z udziałem m.in. psów, szczurów, mrówek i ślimaków z zakresu psychologii porównawczej, ewolucyjnej, analizy behawioralnej oraz etologii. Prowadzone są również terenowe obserwacje innych gatunków.

Kierownik: dr hab. Jerzy Osiński, jerzy.osinski@psych.uw.edu.pl

Laboratorium Technik Diagnostycznych

W laboratorium znajdują się niemal wszystkie metody diagnostyczne legalnie wydawane w Polsce, zbiór oryginalnych testów i szeroki zakres technik opracowanych w wersjach eksperymentalnych. Zakres działalności LTD obejmuje wsparcie dydaktyki oraz badań naukowych prowadzonych na Wydziale Psychologii UW.

Kierownik: dr hab. Konrad Jankowski

Strona internetowa

Laboratorium komputerowe
Laboratorium dzieci