Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Samorząd studencki i koła naukowe

Samorząd StudenckiStudenckie Koła Naukowe

Samorząd Studencki powstał po to, aby zrzeszać aktywnych, chętnych do działania studentów, którzy pomagają uczynić studiowanie łatwiejszym, wygodniejszym i przyjemniejszym. Od kilku lat jesteśmy jednym z najbardziej efektywnych i cenionych samorządów jednostkowych na całym UW. Obecnie w wielu różnych sekcjach i komisjach działa około 30 osób.

 

Czym się zajmujemy?

Działamy dla wszystkich studentów i studentek – naszym najważniejszym celem jest to, by wszyscy czuli się dobrze na Wydziale. Staramy się aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie, dlatego organizujemy różne, cykliczne wydarzenia – od tych integracyjnych, przez edukacyjne i naukowe, aż po kulturalne i charytatywne. Dbamy o to, by studenci na bieżąco uzyskiwali odpowiedzi na trudne pytania, tworzymy poradniki i samouczki, mamy też wgląd i wpływ na wewnętrzne funkcjonowanie naszego Wydziału. Bierzemy czynny udział w Radzie Wydziału oraz w Radzie Dydaktycznej, dzięki czemu możemy zabierać głos i współdecydować o sprawach bezpośrednio dotyczących procesu studiowania i jego warunków. Mamy swoich przedstawicieli w Komisjach Wydziałowych, co daje możliwość wyrażania opinii całej społeczności studenckiej oraz posiadania wpływu na takie aspekty nauczania jak np. program kształcenia, regulamin praktyk czy zasady studiowania. W trakcie roku akademickiego pełnimy bardzo ważną rolę w życiu Wydziału, wspierając pojawiające się inicjatywy oraz samodzielnie organizując wydarzenia o charakterze naukowym. Zapraszamy na nasz Wydział wybitnych specjalistów, którzy wzbogacają wiedzę i umiejętności studentów także poza obowiązkowymi wykładami i ćwiczeniami. Prowadzimy również współpracę z kołami naukowymi, wspólnie tworząc ciekawe projekty.

Nasze projekty

Co roku organizujemy kilka dużych projektów, które są naszymi wizytówkami wśród studentów UW. Poniżej wymieniliśmy największe z nich:

 • Psychozerówka – legendarny, pięciodniowy wyjazd szkoleniowo-integracyjny dla studentów 1 roku Wydziału Psychologii
 • Psychointegracja – edukacyjno-integracyjna gra terenowa dla studentów 1 roku, która odbywa się na Muranowie (w okolicy Wydziału Psychologii UW)
 • Warsaw Goes International – tygodniowa, międzynarodowa konferencja psychologiczna dla studentów z całego świata
 • Święto Wydziału (Psychonalia) co roku w maju organizujemy uroczystą część oficjalną oraz wielki koncert w wydziałowym ogrodzie
 • Tydzień Karier – wykłady i seminaria dla studentów Wydziału Psychologii, na które zapraszamy firmy oraz psychologów-praktyków
 • Spotkanie Świąteczne – na spotkaniu obok wspólnego śpiewania i dekorowania wydziałowej choinki organizujemy również aukcję oraz kiermasz charytatywny

Jak dołączyć do Samorządu?

Do Samorządu może dołączyć każdy kto ma pomysł na projekt lub wydarzenie albo po prostu ochotę do działania. Praca w Samorządzie Studenckim to nie tylko świetna okazja do zdobycia doświadczenia przydatnego w późniejszej pracy, ale też okazja do poznania fantastycznych ludzi z całego Uniwersytetu.
Od roku akademickiego 2023/2024 za działalność w Kołach Naukowych i/lub Samorządzie można otrzymać do 4 punktów ECTS. Więcej informacji znajduje się tutaj.

W ramach Samorządu Studentów działają różne sekcje i komisje i na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie:

 • Komisja Dydaktyczna i Jakości Kształcenia
 • Komisja Organizacji Wydarzeń
 • Komisja Współpracy  Zewnętrznej
 • Komisja ds. Rozwoju Naukowego
 • Komisja ds. Stosowanej Psychologii Zwierząt
 • Komisja ds. WISP
 • Komisja ds. Erasmusa i Wymian Międzynarodowych
 • Komisja Promocji
 • Komisja Logistyki i HR

Pamiętajcie, że każdy może do nas dołączyć i realizować swoje pomysły i marzenia. Czekamy na Was z otwartymi ramionami! Jeśli chcesz porozmawiać z nami na żywo, to zajrzyj na dyżur – zwykle w sali 90, harmonogram dyżurów dostępny na drzwiach sali nr 90 na Wydziale. 

Obecnie funkcję Przewodniczącej Rady Samorządu Studentów Wydziału Psychologii UW pełni Magdalena Michałowska, magdalena.michalowska@samorzad.uw.edu.pl

Kontakt: rss.wpsych@samorzad.uw.edu.pl lub samorzad_s@psych.uw.edu.pl.

Uchwały Rady Samorządu Studentów umieszczane są na Dysku Google.

Samorząd prowadzi profile na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Na Wydziale działa wiele kół naukowych. Każde koło to grupa studentów pragnących rozwijać się poprzez realizację praktycznych projektów z różnych dziedzin psychologii. W ten sposób każdy może zdobyć doświadczenie i praktycznie wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę, a także miło spędzić czas wśród osób o podobnych zainteresowaniach.

Począwszy od roku akademickiego 2023/2024 za działalność w Kołach Naukowych i/lub Samorządzie można otrzymać do 4 punktów ECTS. Więcej informacji znajduje się tutaj. W razie wątpliwości proszę kontaktować się z Koordynatorem ds. Praktyk Zawodowych, dr. Rafałem Dziurlą.

Zapraszamy na wydarzenie Samorządu na Facebooku, w którym znajduje się wiele przydatnych informacji – od opisów kół, po wskazówki dotyczące tego, jak reaktywować koło lub założyć nowe.

>>>>>ABY PRZEJŚĆ DO WYDARZENIA, KLIKNIJ TUTAJ<<<<<

 
SKN Psychoterapii „Dialog”
Strona internetowa oraz profile na Facebooku i Instagramie. Koło prowadzi również Dyskusyjny Klub Filmowy PsychomUWi oraz podkast W Dialogu.

 

SKN Psychologii Dzieci i Młodzieży El Niño 
Profile na Facebooku, Instagramie i LinkedIn.

 

SKN Psychologii Sportu
Profile na Facebooku i Instagramie.

 

SKN Psychoseksuologii Pseks 
Profile na Facebooku i Instagramie.

 

SKN Psychologii Społecznej
Jesteśmy grupą studentów, których intryguje funkcjonowanie ludzkiej psychiki w świecie społecznym. Z tego powodu postanowiliśmy założyć Koło Naukowe Psychologii Społecznej. W ramach naszego koła zajmujemy się:

 • prowadzeniem badań z zakresu psychologii społecznej i powiązanych z nią dziedzin
 • promocją aktualnej wiedzy z zakresu psychologii społecznej.

Profile na Facebooku i Instagramie.

Koło Badawcze Psychologii Poznawczej Muzyki UW
Profil na Facebooku.

 

SKN Filmomaci
Cześć! Jesteśmy SKN Psychologii Filmu „Filmomaci”. Powstaliśmy w zeszłym roku, więc dopiero rozpoczynamy swoją działalność na Wydziale. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i pomysły, które mają. Nasze Koło to grupa pasjonatów filmu pod merytoryczną opieką Pana Profesora Marcina Rzeszutka. Regularnie spotykamy się na spotkania filmowe, podczas których omawiamy tematy przygotowane przez Członków i Członkinie Koła. Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do nas, zapraszamy do kontaktu na naszym profilu na FB! Prowadzimy również profil na Instagramie.

 

SKN UW dla Klimatu
Profil na Facebooku. Kontakt mailowy: skn.uwdlaklimatu@uw.edu.pl.