Programy edukacji żywieniowej The EIT Food School Network

“Krecik i Warzywa” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Program jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.Głównym jego celem jest zwiększenie akceptacji warzyw i owoców w diecie przez najmłodszych. Podstawę jego realizacji stanowi aplikacja ,,Krecik i warzywa” dostępna na systemy IOS i Android.

Z założenia program przeznaczony jest do realizacji w grupach dziecięcych np. w grupach przedszkolnych. Może być on jednak także wykorzystywany przez rodziców do wspólnej, edukacyjnej zabawy w domu.

Dokładny opis programu oraz instrukcja do jego przeprowadzenia znajdują się w podręcznikuPOBIERZ

Zachęcamy przedszkola i rodziców do ściągnięcia aplikacji:

“Jak Ja Jem” dla uczniów szkoły podstawowej

Program edukacji żywieniowej „Jak Ja Jem?” skierowany jest do uczniów w wieku od 9 do 12 lat. Ma on na celu poprawę rozumienia zdrowego sposobu odżywiania się przez dzieci.

Został stworzony do realizacji 4-tygodniowej edukacji żywieniowej w szkołach podstawowych. Składa się z serii materiałów edukacyjnych z poradami żywieniowymi oraz informacjami na temat różnych kategorii żywności,a także z aplikacji internetowej zaprojektowanej do testowania nawyków żywieniowych dzieci oraz ich preferencji żywieniowych przed i po realizacji programu.

Zachęcamy szkoły podstawowe do włączenia 5 lekcji „Jak Ja Jem” do programu w szkole; szczegóły w podręcznikuPOBIERZ

Materiały do przeprowadzenia lekcji zamieszczone są poniżej:

• Filmy edukacyjne:

Dodatkowe materiały do pobrania

• Materiały uzupełniające dla żłobków, przedszkoli i szkół
    • Żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe – POBIERZ
    • Gry i zabawy dla żłobków i przedszkoli – POBIERZ