Nagroda Roberta J. Glushko za najlepsza pracę licencjacką i magisterską w zakresie kognitywistyki – nabór wniosków

Kategoria: Aktualności Sekretariatu ds. studenckich, Aktualności Wydziału

Rada dydaktyczna kognitywistyki i Cognitive Science przyznaje od roku akademickiego 2024/25 nagrodę za najlepszą pracę dyplomową w zakresie kognitywistyki. Nagroda została ufundowana przez prof. Roberta J. Glushkę, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Dr Glushko posiada tytuł doktora psychologii poznawczej UC San Diego, tytuł magistra inżynierii oprogramowania Wang Institute oraz tytuł licencjata psychologii eksperymentalnej Uniwersytetu Stanforda. Wraz z żoną Pamelą Samuelson, profesorką prawa na UC Berkeley, Glushko stworzył i finansuje nagrody Rumelharta, Elmana i Glushki, przyznawane corocznie przez Cognitive Science Society. Fundują oni również coroczne nagrody za prace dyplomowe w zakresie kognitywistyki na ponad dwudziestu pięciu uniwersytetach.

Wnioski o nagrodę można przesyłać do 15 października na adres rada.kognitywistyki@psych.uw.edu.pl. Wnioski powinny zawierać krótkie uzasadnienie określające zwięźle, na czym polega merytoryczna wartość zgłoszonej do Nagrody pracy. Praca powinna stanowić załącznik do wniosku. Regulamin nagrody dostępny jest tutaj

ENG:

Robert J. Glushko Award for the best undergraduate and MA thesis in Cognitive Science

The Cognitive Science Teaching Council will be awarding a prize for the best thesis in Cognitive Science starting in the 2024/25 academic year. The award was founded by Robert J. Glushko, an Adjunct Full Professor at the University of California at Berkeley. Dr. Glushko holds a Ph.D. in Cognitive Psychology, UC San Diego, a M.S. in Software Engineering from the Wang Institute and a B.A. in Experimental Psychology from Stanford University. Along with his wife Pamela Samuelson, a law professor at UC Berkeley, Glushko created and funded the Rumelhart, Elman, and Glushko prizes awarded annually by the Cognitive Science Society. They also fund annual prizes for best undergraduate thesis in Cognitive Science at more than twenty-five universities.

Applications for the Prize can be sent by the 15th of October to rada.kognitywistyki@psych.uw.edu.pl. Applications should include a brief justification stating the merits of the thesis submitted for the Award. The thesis should be attached to the email. Regulations of the Prize are available here.