Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zmarł dr Roman Zawadzki

Kategoria: Aktualności Wydziału

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 12 czerwca zmarł dr Roman Zawadzki, naukowiec przez wiele związany z naszym Wydziałem.

Urodził się w 1946 r. Doktorat obronił w 1984 r. na Wydziale Psychologii UW. Później pracował w Katedrze Psychologii Biologicznej Wydziału, zajmował się m.in. psychologią biologiczną, psychologią twóczości i psychologią kulturową. Opublikował liczne artykuły i książki naukowe i popularnonaukowe (np. Igraszki fałszywych bogów, Wychowanie do podmiotowości i kreatywności, Psychologia i twórczość). Pisał utwory dramatyczne, eseje, teksty publicystyczne i powieści, tłumaczył z angielskiego i rosyjskiego. Był członkiem International Society for the Comparative Study of Civilizations (ISCSC). Uwielbiał muzykę poważną. Przez lata związany był z Radiem WNET, gdzie 353 razy poprowadził audycję „Konfrontacje Muzyczne”. Pozostawił po sobie trzech synów: Michaela, Pawła i Andrzeja. W pamięci członków społeczności naszego Wydziału odznaczył się jako człowiek niezwykle mądry i błyskotliwy, wszechstronnie wykształcony i oczytany, wielki erudyta, który przypominał, jaką tajemnicą jest ludzka dusza.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Społeczność Wydziału Psychologii

Nabożeństwo żałobne odbędzie się we wtorek 25 czerwca o 10.00 w kościele pw. św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Bródnowski (Św. Wincentego 83, brama główna, godz. 12.15).