Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Premiera książki poświęconej Prof. Oniszczence

Kategoria: Aktualności Wydziału

Z wielką przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Scholar ukazała się książka redagowana przez prof. Marcina Rzeszutka z UW oraz prof. Wojciecha Dragana z Uniwersytetu Jagiellońskiego Różnice indywidualne. Uwarunkowania i konsekwencje napisana na cześć profesora Włodzimierza Oniszczenki. Jak piszą sami autorzy: „Niniejszy zbiór stanowi uhonorowanie Jego dokonań i został przygotowany przez grono Jego uczniów, współpracowników oraz badaczy ceniących dorobek naukowy Włodzimierza Oniszczenki w obszarze psychologii różnic indywidualnych. Publikując ten zbiór, chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność dla Profesora Oniszczenki”.

Prof. Włodzimierz Oniszczenko od początku swojej kariery naukowej jest związany z Wydziałem Psychologii UW, najpierw jako wyróżniający się uczeń prof. Jana Strelaua. Jego praca badawcza dotyczy przede wszystkim temperamentu, genetyki zachowania i biologicznych podstaw osobowości. Profesor jest autorem kilku książek, a liczba opublikowanych przez niego artykułów w pismach naukowych bez wątpienia przekroczyła setkę.

W książce znaleźć można artykuły badaczy, dla których dorobek naukowy Profesora był niezwykle cenny i inspirujący. Swoje teksty opublikowali: prof. Jerzy Brzeziński (UAM), prof. Michał Chruszczewski (WPs UW), prof. Jan Cieciuch (UKSW), mgr Katarzyna Drabarek (UW), prof. Wojciech Dragan (UJ), dr Adam Karbowski (SGH), prof. Nina Ogińska-Bulik (UŁ), prof. Tomasz Jerzy Osiński (WPs UW), dr Małgorzata Pięta-Lendzion, dr Klaudia Ponikiewska (UKSW), prof. Agnieszka Popiel (SWPS), dr Jan Rusek, prof. Janusz Rybakowski, prof. Marcin Rzeszutek (WPs UW), prof. Włodzimierz Strus (UKSW), mgr Angelika Van Hoy (UW) i prof. Bogdan Zawadzki (WPs UW).

Zachęcamy do lektury! Na zachętę załączamy spis treści.  Książka jest też dostępna w Bibliotece i Czytelni Wydziału Psychologii UW. Można ją też kupić na stronie Wydawnictwa.