Nowości w Bibliotece – marzec 2024 / New Books in the Library – March 2024

Z przyjemnością informujemy, że niedawno Wydziałowa Biblioteka wzbogaciła się o następujące książki:

Polskojęzyczne / in Polish:

1. Maria Beisert, Rozwój seksualny w okresie dzieciństwa. T. 1. Praktyczna analiza teoretyczna, Warszawa 2023.
  2. Angela Chen, Asy. Czego może nas nauczyć aseksualność (przeł. Aleksandra Kamińska), Wołowiec 2024.
  3. Katarzyna Lubiewska, Przywiązanie w kontekście wrażliwości rodzicielskiej, socjalizacji oraz wpływów kulturowych, Warszawa 2019. Książka dostępna jest również online w systemie IBUK Libra.
  4. Wiesław Łukaszewski, Motywacja bez mitów, Sopot 2023.
  5. Tomasz Maruszewski, Gdzie podziewa się nasza pamięć, Sopot 2019.
  6. Nuckowska Aga, Jak zrozumieć małe dziecko, wydanie trzecie, [miejsce nieznane] 2019.
  7. Irena Skubiszak-Kalinowska, Zamówienia publiczne, Warszawa 2023.
  8. Wojciech Stefaniak, Psychoterapia odczytana na nowo. Konteksty filozoficzne, Warszawa 2023.
  9. Irvin D. Yalom, Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów (przeł. Anna Tanalska-Dulęba), wydanie III, Warszawa 2022.
  10. Różnice indywidualne. Uwarunkowania i konsekwencje, red. Wojciech Dragan i Marcin Rzeszutek, Warszawa 2024.
  11. Seksualność w cyklu życia człowieka, red. Maria Beisert, Warszawa 2012.

Anglojęzyczne / in English:

1. Wendy T. Behary and others, Deliberate Practice in Schema Therapy, Washington D.C. 2023.
  2. Virginia Braun, Victoria Clarke, Thematic Analysis: a Practical Guide, Los Angeles-London -New Delhi-Singapore-Washington D.C.-Melbourne 2022.
  3. Gareth Terry, Nikki Hayfield, Essentials of Thematic Analysis, Washington D.C. 2021.
  4. Handbook of Psychological Assessment, Gary Groth-Marnat, 6th Edition, New Jersey 2016.
  5. Positive Psychology and Spirituality in Counselling and Psychotherapy, edited by Christian R. Bellehumeur and others, Leuven-Paris-Bristol 2022.
  6. The Neuropsychologist’s Roadmap: a training and career guide, edited by Cady Block, Washington D.C. 2021.
  7. The Wiley Handbook of Sex Therapy, edited by Zoë D. Peterson, Chichester, West Sussex 2017.

Książki z powyższej listy pochodzą przede wszystkim z zakupów z budżetu Biblioteki, jednak trzeba podkreślić, że kilka tytułów Biblioteka przyjęła w darze. Książki dostępne są w Czytelni i/lub Wypożyczalni.
Czytelników namawiamy, by w razie potrzeby przekazywali Bibliotekarzom i Bibliotekarkom swoje propozycje tytułów do zakupu. Biblioteka każdą taką propozycję uważnie rozważa.

The books listed above primarily come from purchases made within the Library’s budget. However, it’s important to emphasize that the Library has also accepted a few titles as donations. These books are available in the Reading Room and/or for borrowing.
We encourage Readers to share their title suggestions with the Librarians if needed. The Library carefully considers each such proposal.