Warsztaty Klubu Diagnosty Spektrum Autyzmu
23 02 2024
Kategoria: Aktualności Wydziału
W ramach Klubu Diagnosty Spektrum Autyzmu zespół AutismLabUW serdecznie zaprasza na cztery warsztaty poświęcone narzędziu ADOS-2, które odbędą się w 2024 r.
Korespondencję w sprawie warsztatów proszę kierować do Pani Urszuli Wielgat: u.wielgat@uw.edu.pl.
Zapisy odbywają się przez formularz. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach w minionych latach, także prosimy o wypełnienie formularza.
Klub Diagnosty Spektrum Autyzmu i organizowane w nim warsztaty to program rozwoju zawodowego skoncentrowany na zwiększeniu kompetencji w zakresie wykorzystywania Protokołu obserwacji do diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu ADOS-2 w praktyce zawodowej specjalistów pracujących z osobami w spektrum autyzmu. Oprócz zwiększenia indywidualnej biegłości posługiwania się narzędziem ADOS-2 i kompetencji diagnostycznych celem programu jest utworzenie sieci współpracy i wsparcia między klinicystami i naukowcami wykorzystującymi ADOS-2 w swojej pracy.
Warsztaty odbędą się w formie zdalnej:
Warsztat 1: Moduł T 23.03.2024 r. godz. 10.00-12.00
Warsztat 2: Moduł 2 18.05.2024 r. godz. 10.00-12.00
Warsztat 3: Moduł 3 5.10.2024 r. godz. 10.00-12.00
Warsztat 4: Moduł 4 30.11.2024 r. godz. 10.00-12.00
Koszt warsztatów łącznie (brak możliwości opłaty tylko jednego z warsztatów) wynosi 360 zł. O kolejności przyjęcia na warsztaty decyduje kolejność wpłat.
Zapisy dla uczestnika(-czki) poprzednich edycji warsztatów: na adres email u.wielgat@uw.edu.pl należy przesłać potwierdzenie przelewu i informację o uczestnictwie w warsztatach w minionych latach.
Zapisy dla nowych uczestników warsztatów: na adres email u.wielgat@uw.edu.pl należy przesłać potwierdzenie przelewu, skan/zdjęcie dyplomu ukończenia studiów oraz skan/zdjęcie certyfikatu dokumentującego ukończenie szkolenia z narzędzia ADOS-2.
Poniżej znajdują się informacje na temat wpłat i fakturowania. Rezerwacja miejsca na warsztatach gwarantowana jest po dokonaniu przez uczestnika opłaty warsztatów i przesłaniu wszystkich wymienionych dokumentów co najmniej miesiąc przed planowanymi warsztatami.
Uwaga: nie ma możliwości wystawienia faktury na instytucję w przypadku dokonania przelewu przez osobę fizyczną.
PROWADZĄCY
mgr Agata Bujnik
Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta metody ESDM, kierowniczka Zespołu Diagnistyczno-Konsultacyjnego w programie „Badabada” Fundacji Synapsis. Współprowadzi szkolenia podstawowe dla profesjonalistów, rodziców oraz dwuletni staż terapeutyczny dla pedagogów, psychologów i logopedów. Stale poszerza swoje doświadczenia i podnosi kompetencje zawodowe w ramach szkoleń z zakresu autyzmu oraz wczesnej interwencji.
dr Izabela Chojnicka
Doktor nauk medycznych, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, kierowniczka zespołu AutismLabUW. Od 12 lat pracuje z osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Współautorka polskiej adaptacji narzędzia ADOS-2 oraz międzynarodowa trenerka narzędzia ADOS-2. Dla specjalistów pracujących z osobami w spektrum autyzmu prowadzi szkolenia z wykorzystania ADOS-2 w praktyce klinicznej.
dr Mateusz Płatos
Doktor nauk społecznych, psycholog, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”. Doświadczenie zdobywał m.in. w Center for Autism Research and Treatment na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Współtwórca interwencji dla osób ze spektrum autyzmu, m.in. Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”, polskiej wersji programu PEERS, a także raportu „Ogólnopolski Spis Autyzmu”. Ukończył międzynarodowe szkolenie z zastosowania skali ADOS-2 pod kierunkiem dra Grega Pasco (Manchester, 2015) i od tego czasu stosuje ją w praktyce badawczej i klinicznej.
PROGRAM
Warsztaty będą się odbywać online, cztery razy do roku. W ramach danego warsztatu uczestnicy obejrzą nagranie prezentujące badanie danym modułem ADOS-2. Następnie każdy z uczestników samodzielnie zakoduje zachowanie badanej osoby i prześle za pomocą formularza internetowego prowadzącym przyznane przez siebie kody. Następnie odbędzie się dwugodzinne webinarium online, w czasie którego prowadzący omówią wytyczne związane z procedurą badania danym modułem oraz kodowaniem zachowania w poszczególnych pozycjach danego modułu ADOS-2 na przykładzie obejrzanego przez uczestników nagrania.
CELE NAUCZANIA
Po zakończeniu każdej serii modułów uczestnicy warsztatów powinni umieć:
- Opisać administrację i cel zadań modułu ADOS-2 omawianego w ramach danego webinarium.
- Opisać konwencję kodowania i znaczenie poszczególnych kodów w module ADOS-2 omawianym w ramach danego webinarium.
- Zweryfikować własny sposób przeprowadzania badania z użyciem danego modułu ADOS-2 oraz kodowania zachowania uczestnika.
WPŁATY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH
- Ostateczny termin dokonania wpłat z tytułu uczestnictwa w warsztatach: co najmniej miesiąc przed planowanym terminem warsztatów.
- Opłaty za uczestnictwo w warsztatach uiszczane są przelewem bankowym na konto:
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
Bank Millennium S.A.
44 1160 2202 0000 0000 6084 9470
tytułem: “AutismLabUW Warsztaty ADOS-2 2024, imię i nazwisko uczestnika” - W celu weryfikacji wpłat Organizator udostępnia pracownikowi sekcji finansowej listę zgłoszonych uczestników.
FAKTURY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH
- Faktury wystawiane są zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, t.j.:
1) dla firm – nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu dokonania wpłaty (art.106b ust. 3).
2) dla osób fizycznych – tylko na żądanie – nie później niż w terminie 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym dokonano wpłaty (art.106i ust. 1 i 2). - Terminy wymienione w ust. 1 to terminy ściśle przestrzegane.
- Informację o konieczności wystawienia faktury wraz z danymi do faktury należy przekazać do pracownika sekcji finansów niezwłocznie po dokonaniu wpłaty. W treści maila należy uwzględnić następujące dane:
a. Odbiorca usługi (na kogo ma zostać wystawiona faktura):
· w przypadku wpłaty przez osobę fizyczną – imię i nazwisko, adres,
· w przypadku firmy – nazwa firmy, adres i NIP
b. Na jaki adres ma zostać wysłana faktura (e-mail, ew. adres do korespondencji – dla wersji papierowych) - Pracownik sekcji finansów po otrzymaniu wpłaty za warsztaty wystawia faktury VAT na firmę, na podstawie informacji przedstawionej przez Organizatora.
- Nie ma możliwości wystawienia faktury na instytucję w przypadku dokonania przelewu przez osobę fizyczną.
- Wpłaty uczestników warsztatów podlegają zwolnieniu z podatku VAT.
Uczestnicy powinni takie informacje otrzymać przy zapisywaniu i już w tym momencie zadeklarować chęć otrzymania faktury.