Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wtorek Naukowy z dr. Marcinem Leśniakiem

Wtorek Naukowy_20-02-2024

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

dr hab. Kamil Imbir, prof. ucz.

ma przyjemność zaprosić

całą społeczność Wydziału Psychologii UW

 

na spotkanie z cyklu Wtorków Naukowych, które odbędzie się 20 lutego 2024 roku o godzinie 15:15 na auli Wydziału Psychologii. 

Gościem wydarzenia będzie dr Marcin Leśniak, członek Katedry Neuropsychologii Klinicznej i Psychoterapii, który wygłosi wystąpienie pt.

 

„Transparentność w nauce: co trzeba wiedzieć o (pre)rejestracji badań klinicznych”

 

Wg WHO prospektywna rejestracja wszystkich badań interwencyjnych stanowi naukowy, etyczny i moralny obowiązek społeczności naukowej. Odpowiada ona na wymóg zapewnienia, aby decyzje dotyczące opieki zdrowotnej opierały się na dostępnych dowodach naukowych. (Pre)Rejestracja nie tylko podnosi wiarygodność badań budując zaufanie do ich wyników, ale także stymuluje postęp naukowy wspierając współpracę i rozwijając kulturę odpowiedzialności społeczności akademickiej. Ta prezentacja rzuci światło na kluczowe aspekty rejestracji badań klinicznych i metaanaliz dotyczących interwencji na ludziach. Zostaną przedstawione konkretne przykłady rejestracji badań w systemach ClinicalTrials oraz Prospero. Przyjrzymy się rosnącemu znaczeniu (oraz ograniczeniom) rejestracji badań i ich kluczowemu wkładowi w kształtowanie przyszłości nauki.

 

Po zakończeniu wystąpienia o godzinie 16:00, zapraszamy do udziału w dyskusji przy lunchu w sali gimnastycznej.