Samorząd studencki i koła naukowe

Samorząd StudenckiKoła Naukowe

Samorząd Studencki powstał po to, aby zrzeszać aktywnych, chętnych do działania studentów, którzy pomogą uczynić studiowanie łatwiejszym, wygodniejszym i przyjemniejszym. Od paru lat jesteśmy jednym z najbardziej efektywnych i cenionych samorządów jednostkowych na całym UW. Obecnie w wielu różnych sekcjach i komisjach działa około 25 osób.

Czym się zajmujemy?

Zajmujemy się organizacją wielu cyklicznych imprez, dzięki którym studenci wszystkich lat studiów mogą się lepiej poznać i wspaniale bawić. Integracja zaczyna się jeszcze przed rokiem akademickim, kiedy to odbywa się legendarny wyjazd dla nowoprzyjętych studentów – Psychozerówka. W trakcie roku akademickiego pełnimy bardzo ważną rolę w życiu Wydziału, wspierając pojawiające się inicjatywy oraz samodzielnie organizując wydarzenia o charakterze naukowym. Zapraszamy na nasz Wydział wybitnych specjalistów, którzy wzbogacają wiedzę i umiejętności studentów także poza obowiązkowymi wykładami i ćwiczeniami. Prowadzimy również współpracę z kołami naukowymi, wspólnie tworząc ciekawe projekty.

Staramy się mieć wgląd i wpływ na wewnętrzne funkcjonowanie naszego Wydziału. Dzięki możliwości członkostwa w Radzie Wydziału, możemy zabierać głos i współdecydować o sprawach bezpośrednio dotyczących procesu studiowania i jego warunków. Mamy swoich przedstawicieli w Komisjach Wydziałowych, co daje możliwość wyrażania opinii całej społeczności studenckiej oraz posiadania wpływu na takie aspekty nauczania jak np. program kształcenia czy regulamin studiów.

Nasze projekty

Co roku organizujemy kilka dużych projektów, które są naszymi wizytówkami wśród studentów UW. Jednym z nich jest tygodniowa, międzynarodowa konferencja psychologiczna „Warsaw Goes International”, którą odwiedzają studenci z całego świata. Jako jedna z nielicznych jednostek, co roku obchodzimy Święto Wydziału. Oprócz uroczystej części oficjalnej, w trakcie tego dnia organizujemy również wielki koncert na zielonych terenach wokół Wydziału. Jako samorząd zorganizowaliśmy także pierwsze w Polsce targi praktyk i pracy dla studentów kierunków humanistyczno – społecznych. Prowadzimy również program rabatowy „UWaga Psycholog!”, który zrzesza restauracje, lokale i instytucje oferujące specjalne zniżki dla studentów Wydziału Psychologii UW.

W ramach Samorządu Studentów działają różne sekcje, m.in. Sekcja Kulturalna, Sekcja Marketingu i Promocji oraz Sekcja Eventowa. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Działanie w Samorządzie Studenckim to świetna okazja do zdobycia doświadczenia przydatnego w późniejszej pracy, a także masa satysfakcji i radości.

Pamiętajcie, że każdy z Was może do nas dołączyć i realizować swoje pomysły i marzenia.

Czekamy na Was z otwartymi ramionami!

 

Kontakt

psychologia@samorzad.uw.edu.pl

Profil na Facebooku

facebook.com/ZssWydzialuPsychologii

Na Wydziale działa wiele kół naukowych. Każde koło to grupa studentów pragnących rozwijać się poprzez realizację praktycznych projektów z różnych dziedzin psychologii. W ten sposób każdy może zdobyć doświadczenie i praktycznie wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę, a także miło spędzić czas wśród osób o podobnych zainteresowaniach.

Oto niektóre spośród naszych kół: