80. rocznica powstania w getcie warszawskim – zaproszenie na spotkanie

Banner, 80. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim, zaproszenie na spotkanie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Spotkanie poświęcone będzie historii miejsca, w którym pracujemy. Będzie też próbą psychologicznej refleksji nad gotowością ludzi do stawienia oporu w sytuacjach krańcowych. Pracując w budynku przy Stawki 5/7 jesteśmy szczególnie zobowiązani do przypominania historii tego, co działo się na Muranowie w latach okupacji.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 15:15 w sali nr 74 Wydziału Psychologii UW (Stawki 5/7).

Program spotkania:

Warszawski trójkąt Zagłady: pamięć budynków przy ulicy Stawki – Zofia Waślicka-Żmijewska, badaczka pamięci Holokaustu, współautorka książki “Warszawski Trójkąt Zagłady”.

Co motywuje ludzi do stawiania oporu? – Paulina Górska, psycholożka społeczna, Centrum Badań nad Uprzedzeniami, Wydział Psychologii UW.

Żydowski ruch oporu z perspektywy psychologicznej – Michał Bilewicz, psycholog społeczny, Centrum Badań nad Uprzedzeniami, Wydział Psychologii UW.