Uroczyste zawieszenie “wiechy” w nowym budynku Wydziału Psychologii

30 listopada tradycyjnym zawieszeniem “wiechy” zakończył się etap budowy konstrukcji gmachu Wydziału Psychologii. Uroczystość ta to również symbol przejścia do ostatniego etapu inwestycji, który pozwoli korzystać z budynku naszej społeczności od 2025 roku.

W spotkaniu wzięli udział: prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, prof. Ewa Krogulec, prorektor UW ds. rozwoju, dr Ewa Gołębiowska, dyrektor programu wieloletniego oraz władze naszego Wydziału” dziekan, dr hab. Kamil Imbir, prodziekan ds. studenckich, dr hab. Kamilla Bargiel-Matusiewicz, prodziekan ds. naukowych prof. dr hab. Emilia Łojek oraz dyrektor administracyjna Maria Cywińska.

Całość budynku stanowi 8 kondygnacji – 6 nadziemnych i 2 podziemne.  Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 21,2 tys. m² –  aula dla około 400 osób, 35 sal, w tym m.in. wykładowych, seminaryjnych, komputerowych i warsztatowych, laboratoria służące badaniom indywidualnym i grupowym oraz 45 pokojów spotkań (m.in. do prowadzenia badań oraz pracy cichej). W części podziemnej zaplanowano parking dla rowerów, na dachu znajdować się będzie ogród społecznościowy typu urban farming.

Generalny wykonawca przedsięwzięcia firma Mostostal Warszawa S.A., przewidziała rozwiązania, pozwalające na prowadzenie prac wewnątrz budynku w okresie zimowym. Obecnie trwają prace murowe na kondygnacjach nadziemnych, prace związane z wykonaniem elewacji, osadzenie stolarki okiennej oraz świetlika nad patio.  Rozpoczęcie prac instalacyjnych: sanitarnych i elektrycznych zaplanowano na początek 2023 roku.

Fot. M. Kaźmierczak/UW; M.Cywińska/WPsych UW

widok budynku z lotu ptaka

zdjęcie grupowe przemówienie

wnętrze budynku wnętrze budynku