Praca psychologa w kontekście migracyjnym – spotkanie z Dorotą Przygucką (Psychologia ma wpływ)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Psychologia ma wpływ”. Tym razem naszą gościnią będzie Dorota Przygucka, psycholożka z Fundacji Ocalenie*, która opowie o psychologicznych aspektach doświadczenia migracji.
Będzie także można zadawać pytania dotyczące:

  • psychologicznych aspektach doświadczenia migracji (w tym doświadczenia uchodźstwa),
  • zaburzeń, które mogą wystąpić u osób po doświadczeniu tortur (lub innych wydarzeń potencjalnie traumatycznych),
  • barier, jakie napotykają migranci w poszukiwaniu pomocy psychologicznej i psychiatrycznej,
  • specyfiki pracy z osadzonymi w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców,
  • współpracy psychologa/terapeuty z tłumaczem,
  • dbania o własne granice i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu!

KIEDY: 9 grudnia, 16:00 – 17:30
GDZIE: online, link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/82720599306

Wstęp wolny!

Cykl „Psychologia ma wpływ” jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby zaczerpnąć inspiracji i wymienić idee na temat tego, w jaki sposób teorie i wiedzę psychologiczną można przełożyć na praktykę. 

 

*Dorota Przygucka – Psycholożka, tłumaczka, w Fundacji Ocalenie od 2013 roku. Obecnie koordynuje pracę zespołu psychologicznego oraz działalność Centrum Pomocy Ofiarom Tortur. Wcześniej zdobywała doświadczenie pracując w interwencji kryzysowej z polskimi i cudzoziemskimi ofiarami przestępstw, w tym wykorzystania seksualnego, prostytucji przymusowej i pracy przymusowej. Od 2019 roku związana z Wydawnictwem Oficyna Związek Otwarty, współtłumaczyła między innymi “Terapię w dialogu. Od psychologii self do terapii Gestalt”. Ukończyła między innymi Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia, studia podyplomowe „Współczesne Migracje Międzynarodowe” organizowane przez OBM UW oraz kurs „Trauma and resilience: Theory & Practice from the Israeli Experience” na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Była wolontariuszką programu EAPPI w Izraelu i Palestynie.


Data publikacji: 30 listopada 2021