Komunikat: w sprawie zmiany zarządzenia nr 98 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 18 czerwca 2021 r. w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego w stanie epidemii COVID-19

Kategoria: Aktualności Sekretariatu ds. studenckich, Aktualności Wydziału

W zarządzeniu nr 98 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 18 czerwca 2021 r. w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego w stanie epidemii COVID-19 (Monitor UW z 2021 r. poz. 172) wprowadza się m.in. następujące zmiany:

• Adresem właściwym do przekazania przez pracowników, studentów, doktorantów, uczestników studiów podyplomowych oraz kursów, jak również mieszkańców domów studenta, informacji o fakcie stwierdzenia zakażenia jest InfoCovid19@adm.uw.edu.pl.
  • Obsługą adresu mailowego InfoCovid19@adm.uw.edu.pl, gromadzeniem oraz przekazywaniem informacji w zakresie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród członków wspólnoty uczelni zajmuje się Inspektorat BHP i Ochrony Przeciwpożarowej.
  • Po otrzymaniu informacji o zakażeniu Inspektorat BHP i Ochrony Przeciwpożarowej przekazuje tę informację właściwemu kierownikowi jednostki organizacyjnej lub kierownikowi jednostki dydaktycznej. Właściwy kierownik może przedsięwziąć środki zmierzające do minimalizacji ryzyka związanego z możliwością narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
  • W przypadku zwrócenia się przez służby sanitarno-epidemiologiczne z zapytaniem o wskazanie osób z kontaktu, Inspektorat BHP i Ochrony Przeciwpożarowej, w celu przekazania takich informacji w sposób wskazany w zapytaniu, wspiera w ich przekazywaniu pracownika właściwej jednostki wyznaczonego do wykonywania tego zadania, o którym mowa w § 2 ust. 4.”.

Źródło: https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/6047/M.2021.282.Zarz.139.pdf