Zaproszenie na spotkanie z cyklu “Psychologia ma wpływ”

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie w ramach cyklu Psychologia ma wpływ:

Psycholog w szkole – codzienna praca, wyzwania i rozwój

Spotkanie odbędzie się 4 listopada, w auli, w godz. 15:15-16:00.
Będzie również transmitowane na kanale YouTube Wydziału: https://www.youtube.com/channel/UCE_SEQXjJIYZ-PFCVxtWcZw
Podczas tego spotkania Pani Maria Snarska* przybliży swoje doświadczenia z pracy w warszawskim liceum „Bednarska”. Odpowie między innymi na pytania: Jak wygląda praca z młodymi ludźmi w okresie adolescencji? Jakie wyzwania przyniósł ponad rok nauki zdalnej? Jak czasy VUCA [zmienne, niepewne, złożone, niejednoznaczne] wpływają na młodych? Jakie umiejętności mogą być przydatne w pracy psychologa szkolnego? Jakich zadań i doświadczeń mogą oczekiwać osoby wybierające się na praktyki do naszego liceum?
*Maria Snarska: psycholożka, terapeutka po czteroletnim szkoleniu systemowym i pierwszym stopniu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Psychologię ukończyłam w 2009 roku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pierwsze doświadczenia pracy z młodzieżą i rodzinami zdobyłam podczas dwuletniego stażu w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii (MOP) w Warszawie i to właśnie to doświadczenie wyznaczyło kierunek mojego dalszego rozwoju, koncentrując go na działaniach wspierających młode osoby w kryzysie. Od sześciu lat pracuję jako psycholożka w szkole, od trzech lat jestem związana z I Społecznym Liceum ”Bednarska”, w którym praca (poza licznymi wyzwaniami) dostarcza mi wiele radości i satysfakcji.