Szczepionki przeciwko Sars-Cov-2. Co o nich wiemy? Spotkanie z dr. hab. Tomaszem Dzieciątkowskim

Kategoria: Aktualności COVID-19, Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Wydziału Psychologii do udziału w seminarium, którego gościem będzie dr hab. Tomasz Dzieciątkowski – wirusolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej WUM. Podczas seminarium Gość wygłosi prezentację dotyczącą szczepionek przeciw SARS-CoV-2 oraz odpowie na pytania Studentek i Studentów, które zostaną zebrane przed wydarzeniem.

Termin: 29 września, godz. 16:00-17:30.

Link do nagrania na kanale YouTube Wydziału Psychologii UW >>

Wydarzenie na Facebooku >>

Dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski – wirusolog, mikrobiolog, diagnosta laboratoryjny. Doktor habilitowany nauk medycznych, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz asystent w Zakładzie Mikrobiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Autor ponad 100 prac indeksowanych w PubMed, poświęconych przede wszystkim problematyce zakażeń wirusowych, współautor podręczników m.in.: „Mikrobiologia lekarska” (2014), „Choroby wirusowe w praktyce klinicznej” (2017) czy „Zapobieganie i leczenie zakażeń szpitalnych w onkologii” (2018). Pandemia COVID-19 wyzwoliła w nim chęć popularyzacji wiedzy wirusologicznej za pośrednictwem mediów społecznościowych: FB – Tomasz Dzieciątkowski – Trust me I’m a Virologist.