Poradnik dla studentów ze spektrum autyzmu

Uniwersytet Warszawski przygotował projekt mający na celu wsparcie studentów ze spektrum autyzmu. Na czym polegają zaliczenia i egzaminy? Gdzie zgłosić się po wsparcie? Na te pytania ma odpowiedzieć poradnik stworzony przez ekspertów z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych i Wydziału Psychologii UW.

W efekcie współpracy specjalistów z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW oraz z Wydziału Psychologii UW powstał poradnik „Autism & Uni UW” – uniwersytecka strona internetowa zawierająca informacje dla studentów ze spektrum autyzmu, szczególnie tych, którzy rozpoczęli naukę na uczelni.

Można w nim znaleźć m.in. praktyczne wskazówki na temat życia akademickiego, informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia na UW oraz wywiady z wykładowcami i konsultantami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Projekt jest adaptacją anglojęzycznej publikacji przygotowanej przez Leeds Beckett University. Poradnik został dostosowany do warunków polskich i realiów Uniwersytetu Warszawskiego przez zespół w składzie: dr Mateusz Płatos (Wydział Psychologii UW i BON UW), Katarzyna Płucienniczak (BON UW), Iwona Nowakowska (BON UW) oraz prof. Ewa Pisula (Wydział Psychologii UW).

– Osoby ze spektrum autyzmu chcą być przygotowane na wyzwania związane z nowym środowiskiem, jakim jest uniwersytet. Na czym polegają zaliczenia i egzaminy? Gdzie zgłosić się po wsparcie? Na te pytania ma odpowiedzieć nasz poradnik ­– mówi dr Mateusz Płatos, specjalista ds. spektrum autyzmu i koordynator prac nad publikacją.

LINK DO PORADNIKA >>