3 marca 2020 r. odeszła dr Janina Pietrzak

Odeszła od nas dr Jasia Pietrzak.

Członkini Katedry Psychologii Społecznej, współpracowniczka Centrum Badań nad Uprzedzeniami, przez lata kierowała studiami psychologicznymi w języku angielskim.

Jej naukowe zainteresowania obejmowały relacje międzygrupowe, stereotypy i dyskryminację płciową, a także stereotypy religijne. Analizowała te ludzkie zawiłości z zapałem badaczki przekonanej, że aby uczynić świat lepszym, należy go najpierw zrozumieć.

Pomimo zmagań z ciężką i nieuleczalną chorobą, bezlitośnie narzucającą jej wiele ograniczeń, pozostała przyjazna, pomocna, pozbawiona rywalizacji i życzliwa ludziom i światu. Była znakomitą współpracowniczką, nieocenioną i wnikliwą adiustatorką tekstów angielskich. Przyjaciółka wielu z nas; do końca ciekawa tego, co dzieje się na Wydziale.

Żegnamy Ją z wielkim żalem.

Grafika zawiera zdjęcie dr Janiny Pietrzak.