XXIX Kolokwia Psychologiczne PAN

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Zapraszamy do udziału w konferencji XXIX Kolokwia Psychologiczne, które odbędą się pod hasłem „Wdrożenia – między psychologią naukową a potrzebami praktyki”, a poruszane podczas konferencji zagadnienia będą dotyczyć aktualnych problemów aplikacyjnych w badaniach prowadzonych w ramach różnych działów psychologii. Organizatorami są Komitet Psychologii PAN, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W komitecie naukowym zasiadają m.in. prof. Dominika Maison, prof. Joanna Rączaszek-Leonardi, dr hab. Michał Bilewicz, prof. ucz.

O konferencji

XXIX Kolokwia Psychologiczne odbędą się pod hasłem „Wdrożenia – między psychologią naukową a potrzebami praktyki”, a poruszane podczas konferencji zagadnienia dotyczyć będą aktualnych problemów aplikacyjnych w badaniach prowadzonych w ramach różnych działów psychologii. Psychologia jest nauką eksperymentalną, o silnych związkach zarówno z naukami przyrodniczymi, jak i innymi naukami społecznymi. Dokumentuje to bogata historia dyscypliny, począwszy od filozofii duszy i umysłu, poprzez psychologię behawioralną i psychoanalizę, na neuronauce kończąc. Złożona natura psychologii, jako nauki, generuje ważkie pytania o praktyczną wartość badań podstawowych i możliwości ich wdrażania.

W konferencji wezmą udział aktualni członkowie Komitetu Psychologii, a także naukowcy z różnych ośrodków akademickich reprezentujący dyscypliny związane z tematyką konferencji oraz dziekani i dyrektorzy instytutów psychologii. Ważną grupą odbiorców są młodzi badacze o znaczącym dorobku publikacyjnym.

Zaproszeni specjaliści podczas swoich wykładów omówią zarówno zakończone już wdrożenia z zakresu psychologii, jak i przedstawią formalnoprawne aspekty aplikacji badań. Wykłady i dyskusje wokół zagadnienia wdrożeń są ważne i aktualne dla przedstawicieli wszystkich jednostek naukowo-badawczych, w których dyscyplina naukowa Psychologia podlegać będzie ewaluacji.

Ważne daty:

• 15 kwietnia 2020 r. – ostateczny termin rezerwacji noclegu
  • 10 maja 2020 r. – ostateczny termin zgłaszania wystąpień plakatowych
  • 31 maja 2020 r. – ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa biernego w konferencji
  • 15 czerwiec 2020 r. – rozpoczęcie konferencji
  • 16 czerwiec 2020 r. – uroczysty bankiet