Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kubiak Alicja

 

Tytuł naukowy: mgr
Stanowisko: asystent
Jednostka: Katedra Psychologii Klinicznej i Psychoterapii
E-mail: akubiak@psych.uw.edu.pl
Pokój: 108

O mnie:
Jestem absolwentką  Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja: psychologia kliniczna człowieka dorosłego.
W latach 1988 -1992 pracowałam jako psycholog w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Zdobyłam certyfikat psychoterapeuty i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Od 1996 roku prowadzę praktykę prywatną (psychoterapia indywidualna osób dorosłych).W 2007 roku podjęłam pracę w Akademickim Ośrodku Psychoterapii należącym do Katedry Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii UW. W ramach pracy w AOP oprócz psychoterapii prowadziłam zajęcia dydaktyczne – ćwiczenia z psychoterapii dla studentów V roku psychologii . Od 2022 roku pracuję na etacie dydaktycznym jako nauczyciel akademicki w w/w Katedrze.

Zainteresowania:
Współczesne teorie psychoanalityczne, psychoterapia psychoanalityczna - technika.

Publikacje:

  • Berezowska, J., Dębniak, A., Kubiak, A. (2009). Jakie są różnice między zawodem psychoterapeuty, psychologa i psychiatry? W: L. Grzesiuk i R. Styła (red.), Psychoterapia bez tajemnic, podstawowa wiedza i praktyczne wskazówki. Difim.
  • Kubiak, A. (2004). Depresja poporodowa: znaczenie wczesnej interwencji terapeutycznej dla rozwoju relacji matka-dziecko. W: G. Kmita i T. Kaczmarek (red.), Wczesna interwencja, miejsce psychologa w opiece nad małym dzieckiem i jego rodziną. Wydawnictwo EMU, Warszawa.

Członkostwo w Towarzystwach Naukowych:

  • PTP – Polskie Towarzystwo Psychologiczne
  • PTPP – Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej

Działalność dydaktyczna:

  • W obecnym roku akademickim oraz w latach 2022/2023 i 2023/ 2024 – ćwiczenia z psychoterapii, seminarium „Problemy Etyczne w psychoterapii”, seminarium fakultatywne „Współczesne teorie psychoanalityczne”
  • W obecnym roku (i przez ostatnie 6 lat) prowadzę zajęcia w ramach kursu podyplomowego „Praktyka psychoterapeutyczna pod superwizją”