Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Komorowska Ewa

Tytuł naukowy: dr
Stanowisko: Menadżer Projektu PolkaNorski
Jednostka: Katedra Psychologii Poznawczej i Neurokognitywistyki
E-mail: ewa.komorowska@psych.uw.edu.pl
Telefon: 505-718-182
Pokój:

Działalność naukowa

Pracuje jako menadżerka projektu PolkaNorski, badającego rozwój umiejętności językowych i wiedzy o świecie polsko-norweskich dzieci wielojęzycznych i ich jednojęzycznych rówieśników w Polsce i w Norwegii.

Jest członkinią zespołu badawczego MultiLADA.

Jej dotychczasowe zainteresowania badawcze dotyczyły nauczania języka polskiego jako obcego, wielojęzyczności z językiem polskim oraz badań emigracji polskiej w świecie.

Wybrane publikacje naukowe:

Komorowska E.(2019): Trudności (samo)oceny w nauczaniu języka polskiego jako obcego w biznesie, [w:] „Neofilolog” 53/1, s. 117-127.

… (2018):  Podręczniki do nauczania jpjo w kształceniu biznesowym, [w:] Achtelik A., Graboń K. (red.), Polonistyka na początku XXI wieku. Diagnozy, koncepcje, perspektywy. Tom V: W kręgu (glotto)dydaktyki, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice.

… (2016): Internacjonalizmy w nauczaniu języka polskiego jako obcego w biznesie na najniższych poziomach zaawansowania, [w:] Janowska I., Gębal P. E., O lepsze jutro studiów polonistycznych w świecie. Glottodydaktyka polonistyczna dziś, Księgarnia Akademicka, Kraków