Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wolontariat AIESEC

Wolontariat AIESEC jest skierowany do pełnoletnich maturzystów, studentów i absolwentów (do 2 lat po studiach) wszystkich kierunków, a w szczególności: socjologii, kulturoznawstwa, psychologii i innych nauk społecznych. Większość organizacji zapewnia wolontariuszom zakwaterowanie i wyżywienie lub przekazuje kieszonkowe wystarczające na pokrycie tych kosztów.

Najczęściej nasze wolontariaty polegają na pracy w ramach projektów organizowanych przez AIESEC we współpracy ze szkołami lub innymi organizacjami pozarządowymi. Najpopularniejsze tematy dotyczą edukacji międzykulturowej. praw człowieka, ochrony środowiska, edukacji podstawowej dzieci i młodzieży z zaniedbanych regionów, profilaktyki HIV/ AIDS.

W bazie AIESEC znajduje się każdego dnia kilka tysięcy wolontariatów, najwięcej w Azji, Europie Środkowo-Wschodniej, a także w Ameryce Południowej i Afryce. Na chwilę obecną raczej nie oferuje się wolontariatów w Europie Zachodniej.

Wymagania wobec kandydatów

  • Wiek: do 30. roku życia
  • Status studenta lub absolwenta do 2. roku po ukończeniu studiów
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1

Kryteria należy spełnić łącznie!