Nowości w bibliotece – maj 2024 / New Books in the Library – May 2024

Z przyjemnością informujemy, że niedawno Wydziałowa Biblioteka wzbogaciła się o następujące książki:

Polskojęzyczne / in Polish:

1. Monika Czerwonka, Finanse behawioralne: główne założenia i nowe wyzwania, Warszawa 2023.
  2. Kevin Gruzewski , Gry terapeutyczne dla nastolatków: 150 ćwiczeń wzmacniających poczucie własnej wartości, ułatwiających komunikację i kształtujących umiejętności radzenia sobie z problemami, przeł. Juliusz Okuniewski, Gdańsk 2024.
  3. Joanna Jakś, Joanna Ławicka, Aleksandra Oszczęda, Spektrum autyzmu i stosowana analiza potrzeb, Wrocław 2023.
  4. Marek Kaczmarzyk, Szkoła memów: w stronę dydaktyki ewolucyjnej, Gliwice 2018.
  5. Kim Kiker Painter, Grupowy trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera: program krok po kroku, przeł. Agnieszka Kasprzyk, Gdańsk 2023.
  6. William MacAskill, Co jesteśmy winni przyszłości. Longtermizm jako filozofia jutra, przeł. Zuzanna Lamża, Łódź 2024.
  7. Matthew McKay, Michael Jason Greenberg, Patrick Fanning, Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi. Zmień autodestrukcyjne przekonania dzięki technikom terapii schematów oraz ACT, przeł. Anna Sawicka-Chrapkowicz, Sopot 2022.
  8. Nancy McWilliams, Diagnoza psychoanalityczna, przeł. Agnieszka Pałynyczko-Ćwiklińska, Sopot 2024.
  9. Babette Rothschild, Wsparcie dla wspierających. Jak zapobiegać zmęczeniu współczuciem i traumie zastępczej, tłum. Maria Moskal, Kraków 2024.
  10. Marzena Sekuła, Jak współcześnie (TY)jemy? Psychologiczne aspekty otyłości, Warszawa 2023.
  11. Katarzyna Wróbel, Piotr Chojna, Pytania o tiki: krótki poradnik dla młodzieży, Warszawa 2022. Publikacja dostępna za darmo w formacie PDF na stronie Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a.
  12. Rozwój w okresie dzieciństwa: wsparcie psychologiczne, red. nauk. Agnieszka Bieńkowska, Dorota Danielewicz, Warszawa 2023.

Anglojęzyczne / In English:

1. Jonathan A. Smith, Isabella E. Nizza, Essentials of interpretative phenomenological analysis, Washington, DC 2022.
  2. Experimental philosophy of language: perspectives, methods, and prospects, edited by David Bordonaba-Plou, Cham 2023.

Książki z powyższej listy pochodzą przede wszystkim z zakupów z budżetu Biblioteki, jednak trzeba podkreślić, że kilka tytułów Biblioteka przyjęła w darze. Książki dostępne są w Czytelni i/lub Wypożyczalni.
Czytelników namawiamy, by w razie potrzeby przekazywali Bibliotekarzom i Bibliotekarkom swoje propozycje tytułów do zakupu. Biblioteka każdą taką propozycję uważnie rozważa. Propozycje można zgłaszać osobiście, mailowo, telefonicznie itp.

The books listed above primarily come from purchases made within the Library’s budget. However, it’s important to emphasize that the Library has also accepted a few titles as donations. These books are available in the Reading Room and/or for borrowing.
We encourage Readers to share their title suggestions with the Librarians if needed. The Library carefully considers each such proposal. Suggestions for books to purchase can be submitted in person, by email, by phone, etc.

Za fotografie książek zespół promocji dziękuje starszemu bibliotekarzowi, p. Wojciechowi Dołęgiewiczowi.

For the photographs of the books, the promotion team thanks the senior librarian, Mr. Wojciech Dołęgiewicz.