Zmarł prof. Philip Zimbardo

Psychology Today

Z żalem informujemy o śmierci wybitnego psychologa, profesora Philipa Zimbardo.

Philip Zimbardo był postacią niezwykle zasłużoną dla rozwoju współczesnej psychologii społecznej. Jego prace z zakresu psychologii zła, heroizmu, czy czasu przyczyniły się do głębszego zrozumienia ludzkiej natury. W swoich książkach i wystąpieniach zawsze podkreślał, jak ważne jest promowanie pozytywnych zmian społecznych. Był także autorem wielu książek – “Psychologia i życie” to jedno z najbardziej cenionych i popularnych wprowadzeń do psychologii, będących nie tylko podręcznikiem akademickim, ale także źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych problematyką współczesnej psychologii.

Prof. Zimbardo był także inspirującym nauczycielem i popularyzatorem nauki, który przez całe życie dzielił się swoją wiedzą, nie tylko z badaczami, ale i szeroką publicznością. Był częstym gościem na polskich uczelniach, w tym także na Uniwersytecie Warszawskim.

Profesor Zimbardo pozostanie w naszej pamięci jako niezwykły naukowiec i inspirujący popularyzator wiedzy.

Zdjęcie za: Psychology Today