Konkurs na stanowisko wykonawców zbiorowych w grancie NCN OPUS

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

Konkurs na stanowisko wykonawców zbiorowych w grancie NCN OPUS

Tytuł projektu: „Rola nierówności dochodowych w kształtowaniu aspiracji materialistycznych nowych pokoleń” (nr 2021/41/B/HS4/01515)

Opis projektu: Głównym celem tego projektu jest zbadanie jak nierówności dochodowe i związane z nimi doświadczenia deprywacji ekonomicznej wpływają na materializm nowych pokoleń, to znaczy dzieci, które są obecnie przedszkolakami. Jednakże, aby lepiej wyjaśnić rozwój materializmu na wczesnych etapach życia jednostki zamierzamy także przeanalizować psychologiczne mechanizmy, które lepiej pozwolą wyjaśniać rozwój tendencji materialistycznych u dzieci. Osoby biedne są narażone na zdecydowanie większą deprywację potrzeb ekonomicznych i w związku z tym częściej doświadczają negatywnych emocji (np. frustracji czy upokorzenia), co może obniżać ich samoocenę. Jednakże ludzie zwykle bronią się przed spadkiem samooceny m.in. budując postawy materialistyczne i przypisując nadmierne znaczenie pieniądzom. Dlatego też w naszym projekcie zamierzamy zbadać pośredniczącą rolę samooceny dziecka w relacji pomiędzy deprywacją ekonomiczną i materializmem. Jednocześnie postulujemy, że materializm (łączenie dóbr materialnych i pieniędzy z samooceną, szczęściem, statusem społecznym, itp.) wymaga, aby dziecko miało rozwiniętą teorię umysłu, czyli umiejętność wyobrażania sobie o czym myśli drugi człowiek. Dla przykładu, aby wygenerować myśl: „Chciałbym nową zabawkę (albo więcej pieniędzy) – nie jest się fajnym, gdy się tego nie ma”, dziecko musi umieć zastanowić się, co myślą inni. Dlatego sugerujemy, że teoria umysłu może odgrywać istotną rolę w kształtowaniu materializmu.

W ramach tego etapu projektu planowana jest realizacja badania wśród 300 dzieci w wieku 4-6 lat. Badanie będzie miało formę zabawy, podczas której będą mierzone: samoocena, teoria umysłu, kompetencje językowe, wiedza na temat pieniądza, postrzeganie dóbr materialnych oraz sytuacji finansowej przez dziecko.

Nazwa jednostki: Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski

Kierownik projektu: dr Agata Trzcińska

Nazwa stanowiska: wykonawca zbiorowy

Liczba stanowisk: 7

Wymagania:

• student/ka lub absolwent/ka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia
  • udokumentowane doświadczenie w pracy lub w badaniach realizowanych z udziałem dzieci
  • pełna dyspozycyjność czasowa w trakcie trwania badań – minimum trzy dni w tygodniu w godzinach 8.00-15.00 (zaangażowanie czasowe zależne od miesiąca realizacji projektu, praca zadaniowa)
  • zainteresowanie tematyką projektu
  • doświadczenie w realizowaniu badań naukowych będzie dodatkowym atutem

Opis zadań:

• rekrutacja osób badanych, pozyskiwanie zgód rodziców na udział dzieci w badaniu
  • realizacja badań na terenie przedszkoli
  • dbanie o dokumentację dotyczącą badania
  • stała współpraca z kierowniczką, wykonawczynią oraz stypendystami projektu

Typ konkursu: OPUS NCN

Termin składania ofert: 18.10.2024, godz. 20.00

Termin rozmów kwalifikacyjnych (online) z wybranymi kandydatami: 22-23.10.2024 r.

Forma składania ofert: e-mail Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV drogą elektroniczną na adres e-mail kierowniczki projektu, dr Agaty Trzcińskiej: atrzcinska@psych.uw.edu.pl

Warunki zatrudnienia:

• forma zatrudnienia: umowa zlecenie
  • wynagrodzenie: ok. 50 zł za każde w pełni przebadane dziecko (czas badania jednego dziecka to ok. 40 minut)
  • planowane rozpoczęcie zatrudnienia: październik/listopad 2024

Forma postępowania kwalifikacyjnego

W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się ocenę:

• wykształcenia i doświadczenia kandydata na podstawie CV
  • rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem (w tym na temat dyspozycyjności)
  • innych osiągnięć

Dodatkowe informacje:

Przystępując do konkursu należy przesłać na adres e-mail: atrzcinska@psych.uw.edu.pl

• życiorys naukowy (curriculum vitae wraz z informacjami kontaktowymi)
  • krótki list motywacyjny
  • oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883)”.