Nagroda dla członków zespołu Personality Intelligence Cognition Lab

Poster przygotowany przez naukowców z naszego wydziału, mgr Jeremiasza Górniaka, prof. dr hab. Marcina Zajenkowskiego, dr hab. Konrada Jankowskiego i dr Oliwię Maciantowicz, członków zespołu Personality Intelligence Cognition Lab, został wybrany najlepszym posterem na 19. Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) w Katowicach!

Prezentowane wyniki badań dotyczą związku między cechą narcyzmu, subiektywną oceną własnej inteligencji oraz żeńskim hormonem płciowym – estrogenem. Prowadzone przez zespół badania sugerują moderującą rolę estrogenu dla relacji narcyzm – ocena własnej inteligencji. Wydaje się, że przy niskim poziomie estrogenu we krwi, nie ma związku między narcyzmem a oceną własnej inteligencji. Inaczej jest jednak, gdy poziom estrogenu we krwi jest średni lub wyższy. Ocena własnej inteligencji jest wtedy pozytywnie związana z nasileniem narcyzmu.

Więcej informacji na temat odkryć zespołu można znaleźć na stronie Personality Intelligence Cognition Lab

Gratulujemy!