Welcome Days 2024

Kategoria: Aktualności Sekretariatu ds. studenckich, Aktualności Wydziału

Wersja polska TUTAJ

We cordially extend an invitation to all new international long-term students for a special orientation event tailored to provide you with vital information as you embark on your journey as a new member of the University of Warsaw (UW) community.

When?

• Meeting in Polish: September 24th (Tuesday).
  • Meeting in English: September 30th (Monday).

Both sessions will commence at 11:00 a.m.

Where?
The Main University Campus, located at Krakowskie Przedmieście 26/28, Warsaw.

How to Register?

• Register for the Meeting in Polish HERE.
  • Register for the Meeting in English HERE.

We look forward to warmly welcoming you to the UW community and helping you embark on a successful academic journey.
Please check welcome.uw.edu.pl for updates on other interesting and useful workshops and events!

English version HERE

Serdecznie zapraszamy nowych zagranicznych studentów długoterminowych na spotkanie przygotowane, by dostarczyć niezbędnych informacji na początek drogi na Uniwersytecie Warszawskim (UW).

Kiedy?

• Spotkanie w języku polskim: 24 września (wtorek).
  • Spotkanie w języku angielskim: 30 września (poniedziałek).

Obie sesje rozpoczną się o godzinie 11:00.

Gdzie?
Kampus Centralny UW, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Jak się zarejestrować?

• Zarejestruj się na spotkanie w języku polskim TUTAJ.
  • Zarejestruj się na spotkanie w języku angielskim TUTAJ.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Welcome Point UW za pomocą emaila: welcome.event@uw.edu.pl.
Odwiedzajcie także welcome.uw.edu.pl, gdzie niedługo zostanie opublikowana oferta zajęć adaptacyjnych!