Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Mgr Wiktor Rorot zdobył stypendium Ministra Nauki dla młodych naukowców

Kategoria: Aktualności Wydziału

Z dumą informujemy, że doktorant związany z naszym Wydziałem, mgr Wiktor Rorot, otrzymał stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców!

P. Rorot jest członkiem Human Interactivity and Language Lab UW. Jego zainteresowania badawcze to przede wszystkim umysł i poznanie ze szczególnym uwzględnieniem ram przetwarzania predykcyjnego oraz problem powstania i ewolucji życia i umysłu. Zajmuje się też filozofią nauk kognitywnych, filozofią biologii, ogólną filozofią nauki, badaniami nad świadomością, teorią systemów dynamicznych i teorią informacji. Jest jedynym doktorantem w Polsce w dyscyplinie filozofia, który w tym roku zdobył to stypendium. Jak podaje Ministerstwo Nauki na swojej stronie, o przyznaniu stypendium Ministra decydują:

  • jakość publikacji naukowych
  • podejmowanie tematów ważnych dla rozwoju nauki i sztuki w Polsce, dyscypliny naukowej oraz dziedziny nauki lub sztuki
  • znaczenie badań dla dziedziny nauki i dyscypliny naukowej lub artystycznej
  • oddziaływanie społeczne dorobku naukowego i działalności naukowej (patenty, wdrożenia, ekspertyzy, analizy).

Rozmowy z Wiktorem Rorotem i Mateuszem Kosteckim o ich podejściu do (neuro)nauki można wysłuchać w podkaście „pulsar nadaje” na Youtube.

Jeszcze raz gratulujemy!