Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Adrianna Wielgopolan i Wiktor Rorot zdobywcami stypendiów Fundacji Nauki Polskiej!

Kategoria: Aktualności Wydziału

Z dumą informujemy, że dwoje doktorantów związanych z naszym Wydziałem – mgr Adrianna Wielgopolan oraz mgr Wiktor Rorot – zostało laureatami programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej!

P. Wielgopolan zajmuje się emocjami. Ostatni opublikowany przez nią artykuł Database of Expressionist, Impressionist, and Post-Impressionist paintings: Affective norms for 60 art pieceukazał się w „Quarterly Journal of Experimental Psychology” i prezentował badania nad emocjonalnymi reakcjami w zetknięciu z dziełami sztuki. P. Wielgopolan jest również członkinią Komisji ds. Etyki Badań Naukowych na Wydziale oraz przedstawicielką doktorantów w Radzie Naukowej Dyscypliny Psychologia na UW. P. Wielgopolan jest jedną z zaledwie czworga badaczy z dziedziny psychologii, którym przyznano stypendium.

P. Rorot jest członkiem Human Interactivity and Language Lab UW. Jego zainteresowania badawcze to przede wszystkim umysł i poznanie ze szczególnym uwzględnieniem ram przetwarzania predykcyjnego oraz problem powstania i ewolucji życia i umysłu. Zajmuje się też filozofią nauk kognitywnych, filozofią biologii, ogólną filozofią nauki, badaniami nad świadomością, teorią systemów dynamicznych i teorią informacji. Jest jednym z dwóch laureatów wskazanych w dyscyplinie filozofia.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Co roku w programie zostaje nagrodzonych 100 badaczy i badaczek.

Laureatce i Laureatowi serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam dalszych sukcesów.

Szczegółowe informacje w artykule pod linkiem.