Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wtorek Naukowy z Kołem El Niño

Kategoria: Aktualności Sekretariatu ds. studenckich, Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Koło Psychologii Dzieci i Młodzieży El Niño

ma przyjemność zaprosić

całą społeczność Wydziału Psychologii UW

na spotkanie z cyklu Wtorków Naukowych, które odbędzie się 7 maja 2024 roku o godzinie 15:15 na auli Wydziału Psychologii. 

Gościem wydarzenia będzie Piotr Chojna, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a. Spotkanie odbędzie się pod hasłem:

Życie z tikami, czyli codzienne wyzwania osób z zespołem Tourette’a

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda życie osoby z zespołem Tourette’a?
A może interesuje cię, w jaki sposób efektywnie wspierać osoby z tikami?

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a od wielu lat dociera do różnych grup społecznych, w tym studentów psychologii, szerząc rzetelną wiedzę o zespole Tourette’a. Jako osoba z zespołem Tourette’a Piotr Chojna umiejętnie połączy wiedzę merytoryczną z własnym doświadczeniem życia z chorobą.

Zespół Tourette’a to zaburzenie neurorozwojowe, które wpływa na różne obszary życia pacjenta oraz jego bliskich (rodziców, przyjaciół, partnerów). Wiedza nabyta w trakcie spotkania pomoże lepiej zrozumieć, jak osoby z tikami radzą sobie w codziennym życiu. Będzie można również poznać metody wsparcia, które najbardziej odpowiadają potrzebom osób z tym zespołem. P. Chojna opowie również o mitach dotyczących zespołu Tourette’a, co pozwoli dać szansę na ewaluację dotychczasowych wyobrażeń o chorobie.

Po zakończeniu wystąpienia o godzinie 16:00 zapraszamy do udziału w dyskusji przy pizzy w sali gimnastycznej.