Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Grant PRELUDIUM BIS dla prof. Zajenkowskiego

Kategoria: Aktualności Wydziału

Z przyjemnością i dumą informujemy, że prof. Marcin Zajenkowski z Wydziału Psychologii UW otrzymał prestiżowy grant PRELUDIUM BIS, przyznany przez Narodowe Centrum Nauki. Przy ocenie tego osiągnięcia szczególnie warto podkreślić fakt, że w tej edycji konkursu jedynie co piąty wniosek (19%) został rozpatrzony pozytywnie. Gratulujemy!

Projekt Hormonalne podłoże narcyzmu u kobiet: Rola estradiolu podczas cyklu owulacyjnego potrwa 48 miesięcy. Przy ocenie wniosku NCN wzięło pod uwagę m.in. jego nowatorski charakter. Jak podano w oficjalnym opisie projektu „Dotychczasowe badania skupiały się prawie wyłącznie na mężczyznach, testując związek między narcyzmem a testosteronem. Zasugerowano, że u kobiet poziom estradiolu – a nie testosteronu – jest prawdopodobnie związany z narcyzmem. Jednak ta hipoteza nie została jeszcze przetestowana”.

Profesor Zajenkowski poświęcił narcyzmowi wiele publikacji. Jedna z nich, Ego-Boosting Hormone: Self-Reported and Blood-Based Testosterone Are Associated With Higher Narcissism ukazała się kilka miesięcy temu w „Psychological Science”. Profesor prowadzi również przeznaczone dla studentów psychologii zajęcia fakultatywne Narcyzm w ujęciu psychologicznym: Modele, struktura, znaczenie.