Workshops delivered by Prof. Michał Krzyżanowski from the Uppsala University

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Wersja polska TUTAJ

Dear All,

We would like to invite you to the workshops hosted by Prof. Michał Krzyżanowski from the Uppsala University

The title of Professor Michał Krzyżanowski’s workshops is Critical Discourse Studies in/and the Exploration of Social Change: Analysing Discursive Shifts.

The workshops will take place on March 15 from 9.00 a.m to 3.00 p.m.

A break for lunch is planned at 12:00 p.m. Coffee and tea are available throughout the workshop.

A detailed schedule of the workshop and speaker bio is available here.

Please note that registering for the workshop is required. Registration is open until Friday 8 March. The registration form is available here.

More info.

English version HERE

W imieniu Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych zapraszamy na warsztaty prowadzone przez prof. Michała Krzyżanowskiego z Uniwersytetu w Uppsali

Warsztat zatytułowany Critical Discourse Studies in/and the Exploration of Social Change: Analysing Discursive Shifts odbędzie się 15 marca w godzinach 9:00-15:00 w języku angielskim.

Przerwa na lunch przewidziana jest o godzinie 12:00. Podczas trwania całych warsztatów dostępna jest kawa oraz herbata.

Szczegółowy opis warsztatów oraz informacje o prelegencie można znaleźć na stronie ISESS.

Przypominamy, że rejestracja na warsztaty jest wymagana. Rejestracja jest otwarta do piątku 8 marca 2024. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Więcej informacji na temat seminarium i warsztatów z prof. Michałem Krzyżanowskim znajdą Państwo pod linkiem.