Poszukiwani stypendyści w ramach projektu SONATA 16 „Co słychać? Komunikacja społeczna w autyzmie: podejście obliczeniowe”

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

OGÓLNE INFORMACJE O REKRUTACJI

Nazwa stanowiska: Stypendysta/doktorant (2 stanowiska)

Konkurs w ramach projektu badawczego SONATA 16 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Co słychać? Komunikacja społeczna w autyzmie: podejście obliczeniowe”.

Rekrutacja jest prowadzona zgodnie z „Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki”, określonym uchwałą Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019r. (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf).

Informacje o projekcie:

Kierowniczka projektu: dr Izabela Chojnicka

• Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki
  • Instytucja realizująca: Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
  • Planowy okres realizacji projektu: czerwiec 2021 r. – styczeń 2025 r.

Celem projektu jest zautomatyzowana, komputerowa analiza lingwistyczna narracji osób ze spektrum autyzmu (ASD) oraz osób z rozwojem typowym (TD). W projekcie zostaną wykorzystane techniki przetwarzania języka naturalnego oraz głębokie sieci neuronowe do wykrywania spektrum autyzmu  na podstawie wypowiedzi osób z grup badanej (ASD) i kontrolnej (TD) oraz charakterystyki lingwistycznej mowy badanych uczestników. Planujemy rekrutację i badania uczestników w wieku 7-14 lat. Badania psychologiczne obejmą wykorzystanie Protokołu obserwacji ADOS-2, Skal oceny spektrum autyzmu ASRS oraz Skali Inteligencji Stanford-Binet 5. Na podstawie nagrań audio/video obserwacji ADOS-2 przeprowadzone zostaną tranksrypcje wypowiedzi uczestników, które następnie zostaną poddane analizie informatycznej.

WARUNKI WZGLĘDEM KANDYDATA/TKI

• Ukończone jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia (Stypendysta 1);
  • Ukończone jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia albo student/ka piątego roku na kierunku psychologia (Stypendysta 2);
  • Język polski używany jako pierwszy język;
  • Udokumentowane zainteresowania naukowe/doświadczenie w prowadzeniu badań empirycznych w dziedzinach związanych z tematyką projektu (np. psychologia rozwojowa, psycholingwistyka, psychopatologia rozwojowa);
  • Umiejętności w zakresie analiz statystycznych i posługiwania się programami do edycji tekstu i analizy danych;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 udokumentowana oświadczeniem kandydata lub certyfikatem językowym;
  • Ukończenie szkolenia uprawniającego do wykorzystywania narzędzia ADOS-2 w praktyce klinicznej udokumentowane odpowiednim certyfikatem albo zaliczeniem przedmiotu realizowanego na Wydziale Psychologii UW „Diagnoza zaburzenia ze spektrum autyzmu przy wykorzystaniu protokołu obserwacji ADOS-2 2500-PL-PS-FS8-06 na ocenę bardzo dobrą (5 albo 5!);
  • Ukończenie  szkolenia uprawniającego do wykorzystywania Skali Stanford Binet 5 w praktyce klinicznej udokumentowane odpowiednim certyfikatem albo zaliczeniem przedmiotu Metody diagnozy w psychologii zdrowia i rehabilitacji 2500-PL-PS-SP306-07 w semestrze letnim 2018/19.

WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydat/ka składa wyłącznie drogą elektroniczną na adres email: izabela.chojnicka@psych.uw.edu.pl wniosek o przyjęcie na stanowisko Stypendysty, który zawiera:

• list motywacyjny, w którym kandydat/ka przedstawia swoje kwalifikacje do pełnienia roli stypendysty w projekcie (odnosząc się do wymagań), nie dłuższy niż 3000 znaków ze spacjami, w języku polskim;
  • skan dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich bądź zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych magisterskich na kierunku psychologia  (Stypendysta 1);
  • skan dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich bądź zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych magisterskich na kierunku psychologia bądź zaświadczenie o studiowaniu na piątym roku na kierunku psychologia (Stypendysta 2);
  • życiorys lub CV zawierające informacje o aktywności naukowej i klinicznej, w tym zainteresowaniach i osiągnięciach naukowych kandydata/tki w pięciu latach kalendarzowych poprzedzających złożenie wniosku, listę ukończonych kursów i szkoleń, w języku polskim;
  • skany materiałów potwierdzających wymagane kwalifikacje kandytata/tki.

HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO

W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się ocenę wyżej wymienionych dokumentów.

Zgłaszanie wniosków: 16.09-10.10.2021 r.

Ocena wniosków przez Komisję: 11-21.10.2021 r.

Ogłoszenie wyników: 22.10.2021 r.

OPIS ZADAŃ STYPENDYSTA 1

Osoba na stanowisku Stypendysty 1 będzie odpowiedzialna za:

• Rekrutację uczestników projektu,
  • Badania psychologiczne uczestników projektu,
  • Prowadzenie dokumentacji związanej z projektem i bazy danych zbieranych w trakcie realizacji projektu,
  • Transkrypcję wypowiedzi uczestników projektu,
  • Analizę wyników,
  • Przygotowanie raportów i publikacji.

OPIS ZADAŃ STYPENDYSTA 2

Osoba na stanowisku Stypendysty 2 będzie odpowiedzialna za:

• Rekrutację uczestników projektu,
  • Badania psychologiczne uczestników projektu,
  • Transkrypcję wypowiedzi uczestników projektu.

Warunki zatrudnienia Stypendysta 1:

• Forma zatrudnienia: stypendium,
  • Wysokość stypendium: 3486 zł brutto miesięcznie
  • Czas pobierania stypendium: 36 miesięcy,
  • Planowane rozpoczęcie zatrudnienia: listopad 2021 r.

Warunki zatrudnienia Stypendysta 2:

• Forma zatrudnienia: stypendium,
  • Wysokość stypendium: 1222 zł brutto miesięcznie
  • Czas pobierania stypendium: 18 miesięcy,
  • Planowane rozpoczęcie zatrudnienia: grudzień 2021 r.

Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np.: prace dyplomowe, przygotowane lub opublikowane artykuły, itd. potwierdzające kwalifikacje) lub o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z komisją rekrutacyjną.