Seminaria Rozwojowe: Konsekwencje trudności w rozwoju tożsamości rodzicielskiej

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Seminarium Katedry Psychologii Rozwojowej WPs UW, które odbędzie się 11 czerwca (piątek) o godz. 14:00. Dr Konrad Piotrowski z Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości SWPS w Poznaniu przedstawi wyniki swoich badań nad konsekwencjami trudności w rozwoju tożsamości rodzicielskiej, do których należą wypalenie rodzicielskie i żałowanie decyzji o posiadaniu dzieci.

Ostatnie badania wykazały, że Polska jest jednym z krajów o najwyższym na świecie odsetku wypalonych rodziców i rodziców żałujących posiadania dzieci. Podczas wystąpienia przedstawione zostaną wyniki serii badań przekrojowych i podłużnych dotyczących tego zagadnienia, w tym także badań nad zmianą nasilenia wypalenia rodzicielskiego w okresie pandemii Covid-19. Przedstawione badania mają na celu lepsze zrozumienie procesów psychologicznych stojących za pojawieniem się tych trudności w doświadczeniu rodziców.

Spotkamy się pod adresem:

Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!