Czytaj więcej

Ogłoszenie na zatrudnienie stypendysty w projekcie badawczym finansowym przez Narodowe Centrum Nauki – „Jak władza wpływa na preferencje inwestycyjne? – mechanizmy, korelaty i warunki brzegowe”

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

OGŁOSZENIE

na zatrudnienie stypendysty w projekcie badawczym finansowym przez Narodowe Centrum Nauki

(w ramach grantu OPUS 19 nr umowy UMO-2020/37/B/HS4/02173 „Jak władza wpływa na preferencje inwestycyjne? – mechanizmy, korelaty i warunki brzegowe”)

Obowiązki stypendysty obejmują prace badawcze i naukowe w ramach realizacji projektu.

Opis stanowiska:

Stypendysta będzie w ramach swoich obowiązków:

  • Współtworzył narzędzia badawcze
  • Uczestniczył w projektowaniu procedur badań pilotażowych i badań głównych w projekcie
  • Przygotowywał materiały do badań pilotażowych
  • Przeprowadzał badania pilotażowe narzędzi i procedur
  • Wprowadzał dane z badań pilotażowych do baz w formacie obsługiwanym przez programy SPPS lub Stata
  • Przeprowadzał wstępne analizy danych z badań pilotażowych i głównych
  • Dokonywał regularnego przeglądu literatury
  • Współpracował z panelem badawczym, na którym realizowane będą badania główne.
  • Uczestniczył w pisaniu publikacji naukowych przedstawiających wyniki uzyskane w badaniach opisanych w projekcie
  • Uczestniczył w przygotowaniach prezentacji i posterów konferencyjnych

Powyższe punkty będą realizowane we współpracy z kierownikiem projektu i wykonawcą.

Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku oczekujemy:

  • Posiadania statusu studenta piątego roku psychologii lub doktoranta będącego uczestnikiem studiów doktoranckich lub doktoranta w szkole doktorskiej z zakresu psychologii lub w szkole/ na kierunku międzydziedzinowym uwzględniającym psychologię. Preferowane będą osoby posiadające status doktoranta.
  • Udokumentowanego doświadczenia w pracy w naukowych projektach badawczych, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w projektach z zakresu psychologii konsumenta lub psychologii finansowej, udokumentowane oświadczeniem kierowników projektu
  • Dodatkowym atutem będzie udokumentowane doświadczenia w zakresie planowania i przeprowadzania badań naukowych z zakresu psychologii finansowej – mile widziane doświadczenie w realizacji badań z zakresu psychologicznych determinant ryzyka finansowego, udokumentowane oświadczeniem kierowników projektu
  • Posiadanie co najmniej jednej opublikowanej (lub przyjętej do druku) publikacji naukowej w czasopiśmie międzynarodowym, posiadającym IF i punktację co najmniej 70 pkt w najnowszej punktacji MNiSW. Szczególnie cenne będzie posiadanie publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych dotyczącej psychologii ryzyka finansowego.
  • Doświadczenia w wystąpieniach konferencyjnych podczas międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych.
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym swobodnie czytać i pisać artykuły naukowe oraz swobodnie się komunikować (np. podczas wystąpień na konferencjach międzynarodowych) – poziom B2/C1
  • Bardzo dobrych umiejętności obsługi programów SPSS lub STATA.
  • Wiedzy i umiejętności z zakresu podstawowych analiz statystycznych.
  • Znajomości metodologii prowadzenia badań eksperymentalnych
  • Zainteresowania tematyką projektu i motywacji do pracy w projekcie naukowym.
  • Planowane złożenie pracy magisterskiej lub doktorskiej z zakresu psychologii ekonomicznej, konsumenta lub finansowej.
  • Dyspozycyjności w czasie całego trwania projektu (w obrębie zdefiniowanych ram czasowych)

Forma zatrudnienia: umowa o finansowanie stypendium

Wymiar zatrudnienia: dostosowany do potrzeb badawczych w danym miesiącu, jednak nie przekraczający wymiaru pół etatu. Praca przede wszystkim od poniedziałku do piątku.

TERMIN REALIZACJI

30 miesięcy w okresie od maja 2021 r. – do października 2023 r.

OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

Oferta powinna obejmować:

  • CV z wyszczególnieniem dorobku naukowego i doświadczenia badawczego,
  • potwierdzenia udziału w projektach badawczych
  • list motywacyjny uzasadniający zasadność zatrudnienia tej właśnie osoby na to stanowisko
  • podpisaną klauzulę która stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia

Oferty można przesyłać w formie elektronicznej na adres sekscinska@psych.uw.edu.pl

Nieprzekraczalny termin dostarczenia oferty to: 08.03.2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: nie później niż 30.03.2021 r.

Szczegóły oferty >>

Załącznik_klauzula-o-przetwarzaniu-danych >>