Konferencja ,,Interaktywnie, online i zdrowo! Warsztaty o nawykach żywieniowych – Dzieci Lubią Zdrowo Jeść!”

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Zespół naukowców z naszego Wydziału zaprasza na konferencję online pt. ,,Interaktywnie, online i zdrowo! Warsztaty o nawykach żywieniowych – Dzieci Lubią Zdrowo Jeść!”.

Konferencja ta będzie podsumowaniem dwuletnich działań projektu EIT Food School Network, skupionych na promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz minimalizowania ilości marnowanego jedzenia.

Konferencja odbędzie się 5 listopada 2020 (czwartek), w  godz. 10:00 – 17:00.

Głównym tematem spotkania będzie edukacja żywieniowa dzieci i młodzieży na trzech poziomach edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej). Podczas spotkania zaprezentowane zostaną różne narzędzia i metody edukacyjne wypracowane w interdyscyplinarnych zespołach psychologów, dietetyków i edukatorów. Przybliżone zostaną także dane i badania związane m.in. ze zdrowym odżywianiem czy marnowaniem żywności w Polsce.

W części warsztatowej uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego poszukiwania nowych zastosowań dla już powstałych metod oraz wraz z prowadzącymi zastanowią się nad kolejnymi krokami, jakie należy podjąć w ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Do współpracy przy wydarzeniu zaproszono m.in. Fundację Szkoła na Widelcu, SOS Bank Żywności w Warszawie i Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia.

Więcej informacji, harmonogram oraz opisy wystąpień i prelegentów znajdziecie w naszej wydziałowej zakładce.

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na Facebook’u.

Link do rejestracji

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Liczba miejsc w części warsztatowej jest ograniczona.

Link do webinarów i warsztatów otrzymają zarejestrowani uczestnicy drogą mailową.

Po zakończeniu wydarzenia uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji.