Konkurs na stanowisko adiunkta (pełny etat dydaktyczny)

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza
na stanowisko adiunkta
(pełny etat dydaktyczny)

Szukamy osoby, której sprawia przyjemność prowadzenie zajęć w języku angielskim, kontakt ze studentami i która jest zainteresowana usprawnianiem procesów dydaktycznych.

Kandydat(ka) na to stanowisko powinien(na) spełniać następujące warunki:

• posiadać stopień naukowy doktora w zakresie psychologii lub w dyscyplinie pokrewnej,
  • posiadać minimum 5 lat doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu w języku angielskim zajęć z zakresu psychologii na wyższej uczelni, w szczególności z zakresu statystyki,
  • posiadać udokumentowane wysokie umiejętności dydaktyczne,
  • posiadać udokumentowane doświadczenie w organizacji dydaktyki i/lub podnoszeniu jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym,
  • spełniać wymagania wynikające z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668 z późn. zm.).

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało m. in.:

• prowadzenie zajęć w języku angielskim,
  • zaangażowanie w rozwój systemu podwyższania standardów nauczania na uczelni, w tym:
    • zdobywanie wiedzy w zakresie jakości kształcenia (dotyczy to zarówno nauczania, jak i organizacji nauczania),
    • wspomaganie innych wykładowców na różne sposoby z użyciem zdobytej wiedzy,
    • inicjowanie aktywności mających na celu rozwój metod podnoszących atrakcyjność i efektywność procesu dydaktycznego.

Oferujemy:

• pracę na najlepszym Wydziale Psychologii w Polsce (kategoria A+, akredytacja PKA, I miejsce w rankingu Perspektyw) od października 2020 r.,
  • pracę w dynamicznie rozwijającym się środowisku naukowym,
  • wsparcie w rozwijaniu umiejętności nauczania.

Kandydaci proszeni są o składanie niżej wymienionych dokumentów do dnia 21 lutego 2020  r. do godz. 12:00 w wersji elektronicznej (wszystkie dokumenty w jednym pliku PDF) na adres dean@psych.uw.edu.pl. W przypadku braku możliwości złożenia dokumentów w wersji elektronicznej, można złożyć je w wersji papierowej na Wydziale Psychologii UW (ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa, pok. 77):

1. zgłoszenie do konkursu,
  2. wypełniony formularz dla kandydatów na pracowników Wydziału Psychologii UW (dostępny w ogłoszeniu konkursowym na stronie Wydziału: wpuw.ckc.uw.edu.pl w zakładce „oferty i zamówienia”),
  3. kserokopia dyplomu doktorskiego,
  4. dokument(y) potwierdzający minimum 5 lat doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu w języku angielskim zajęć z psychologii na uczelni wyższej,
  5. dokumenty potwierdzające wysokie umiejętności dydaktyczne (np. ankiety z zajęć),
  6. dokumenty potwierdzające doświadczenie w organizacji dydaktyki i/lub podnoszeniu jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym,
  7. CV,
  8. plany związane z nauczaniem na Wydziale Psychologii UW w przypadku zatrudnienia,
  9. 1 list rekomendacyjny wraz z danymi kontaktowymi do osoby rekomendującej,
  10. Druki dostępne na stronie Biura Spraw Pracowniczych UW (dla kandydata do pracy):
    1. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
    2. podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych,
    3. oświadczenie, że Uniwersytet będzie podstawowym miejscem pracy kandydata w przypadku zatrudnienia,
  11. oświadczenie, że kandydat zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela, dostępne na stronie internetowej Wydziału (w ogłoszeniu konkursowym na stronie Wydziału: psych.uw.edu.pl w zakładce „oferty i zamówienia”).

Do dnia 29 lutego 2020 r. kandydaci będą powiadomieni o zaproszeniu (lub nie) do kolejnego etapu rekrutacji, którym jest rozmowa kwalifikacyjna. Dodatkowo zaproszeni kandydaci mogą zostać poproszeni o wygłoszenie maksymalnie godzinnego wykładu z wybranego przez siebie tematu z zakresu problematyki objętej konkursem. Wykład będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych członków społeczności Wydziału. Dokładny termin wygłoszenia wykładu zostanie uzgodniony drogą elektroniczną. Rozmowy (i ewentualne wykłady) odbędą się w dniach 02-20 marca 2020 r. Kandydaci otrzymają informację o wyniku postępowania konkursowego do dnia 31 marca 2020 r. Kandydaci zostaną powiadomieni o zaproszeniu na rozmowę oraz o wyniku postępowania drogą elektroniczną na podany przez nich w aplikacji adres email. Wydział nie zwraca kosztów dojazdu i zakwaterowania.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Zgodnie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych, w zgłoszeniu do konkursu należy umieścić odpowiedni dopisek, np: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszej aplikacji, przez Uniwersytet Warszawski, z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa, w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz wybrania pracownika i zawarcia umowy o pracę na Uniwersytecie Warszawskim. Zostałem/-am poinformowany/-a o moich prawach i obowiązkach. Przyjmuję do wiadomości, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne.”