Wtorki Naukowe

Najbliższe spotkaniaHarmonogramO Wtorkach Naukowych

 

 

dr Marcin Rzeszutek.

„Potraumatyczny wzrost wśród osób zakażonych wirusem HIV – rezultaty badań podłużnych”  – współpracownicy to prof. Oniszczenko, dr Ewa Gruszczyńska z USWPS oraz dr Ewa Firląg-Burkacka z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Wtorek 12.12.2017   Godz. 15.15 -16.00, sala nr 1

 

Plan wtorków na miesiąc listopad:

06.11 dr Natalia Gawron i mgr Paulina Skolasińska: „Deklarowana tygodniowa aktywność fizyczna a funkcjonowanie umysłowe – badania neuropsychologiczne.”

14.11 Natalia Osica: Po co, kiedy, jak i gdzie promować naukę?

21. 11 dr Magdalena Król:  „Eye-tracking w psychologii poznawczo-rozwojowej. Gospodarka postrzegania, czyli optymalizacja wzorców ruchu oczu pod wpływem doświadczenia u osób o typowym rozwoju i osób ze spektrum autyzmu.”

28.11 dr n. med. Paweł Holas: Czy modyfikacja tendencyjności poznawczych w depresji jest możliwa pod wpływem treningu uważności (MBCT) w depresji? Wyniki badania RCT.

Od roku 2002 na Wydziale organizowane są cotygodniowe „Spotkania Wtorkowe”, na których pracownicy Wydziału i zaproszeni goście z innych uczelni mogą podzielić się wynikami swoich ostatnich badań i przemyśleń teoretycznych. Ich pomysłodawczynią i niestrudzoną organizatorką przez 14 lat była Profesor Maria Lewicka. Od października 2016 r. organizatorką wtorków jest dr Magdalena Budziszewska. Spotkania Wtorkowe organizowane są zawsze o tej samej porze, we wtorki roku akademickiego, w czasie tzw. długiej przerwy w godz. 15.15-16.00. Odbywają się na parterze budynku w sali nr 1.

koziolek-1-z-logo-2-page-001 koziolek-2-z-logotypami-page-001

Wtorki Naukowe wrosły w klimat naszego Wydziału. Referentami byli zarówno profesorowie, jak i najmłodsi adepci nauki, zagraniczni goście, a także naukowcy wykładający na innych polskich uczelniach. Będziemy naszą ofertę wtorkową systematycznie poszerzać o nowe nazwiska i nowe dziedziny wiedzy. Zależy nam, aby „Wtorki” kojarzyły się ich uczestnikom nie ze sztywnym klimatem naukowej pompy, ale z atmosferą lekkości i zabawy, jaką powinna być dla nas przygoda z nauką. Dlatego spotkaniom naszym patronuje najbardziej nietypowa – ale jakże swojska – postać: zrodzony z wyobraźni Kornela Makuszyńskiego i powołany do życia przez Mariana Walentynowicza, wieczny wędrowiec i poszukiwacz przygód, Koziołek Matołek.

Koordynatorem Wtorków Naukowych jest dr Magdalena Budziszewska.