Wnuk Anna

Pokój: 314
Dyżury: Aktualne dni i godziny dyżuru >>

Zainteresowania naukowe:
Psychologia społeczna i środowiskowa, powiązania psychologii społecznej i klinicznej, w szczególności interesują mnie badania z zakresu psychologii miasta, w tym przywiązania do miasta i jego konsekwencji, zarówno w wymiarze indywidualnym (np. dla dobrostanu), jak i kolektywnym (np. dla postaw międzygrupowych). Badam także jasne i ciemne strony przywiązania do miejsca w sytuacji kryzysu klimatycznego. Do moich zainteresowań należą także zagadnienia związane z kolektywną pamięcią miejsca i relacjami międzygrupowymi w obliczu konfliktu grupowego. Ponadto prowadzę badania nad relacjami między ludźmi a nowymi technologiami poświęcone m.in. temu, jak nowe technologie zmieniają nasze relacje z miejscem i jaki mają wpływ na zdrowie psychiczne.

Kariera/wykształcenie:

2019 – obrona rozprawy doktorskiej Teraźniejszość przeszłości. Rola pamięci miejsca w kształtowaniu obecnych postaw międzygrupowych napisanej pod kierunkiem prof. Marii Lewickiej na Wydziale Psychologii UW (cum laude)

2018 (luty–kwiecień) – Uniwersytet w Utrechcie (Utrecht University), European Research Center on Migration and Ethnic Relations: pre-doctoral research fellow

Publikacje:

Profile w Google Scholar, ResearchGate, Polskiej Bibliografii Naukowej (aktualizowany ostatnio w 2021 r.) i ORCID (tylko po zalogowaniu).

Wybrane publikacje:

Zespoły badawcze:

Kierowniczka Social and Clinical Psychology Lab (SoCLab), o którym informacje znajdują się na stronie Wydziału oraz na profilu Facebookowym.
Członkini Civil City Lab przy Instytucie Studiów Społecznych UW.

Granty:

Współpraca międzynarodowa:

Działalność dydaktyczna:

Seminarium magisterskie, 2023/2024.
Psychologia miasta, 2015/2016, 2016/2017

Działalność organizacyjna na Wydziale Psychologii:

Pełnomocniczka ds. mobilności pracowników
Członkini Zespołu użytkowników ds. nowego budynku Wydziału Psychologii