Psychological Aspects of the Epidemic – grupa badawcza

Naukowcy z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego podjęli badania dotyczące psychologicznych aspektów i konsekwencji epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Utworzona została grupa badawcza integrująca naukowców z różnych dziedzin psychologii m.in. psychologii klinicznej osoby dorosłej, psychologii klinicznej dziecka i rodziny, psychologii zdrowia, psychologii rozwojowej, wychowawczej, neuropsychologii, psychologii społecznej i osobowości oraz psychologii ekonomicznej.

Naszym celem jest m.in. poszukiwanie czynników ochronnych i ryzyka występowania objawów depresji i lęku oraz trudności adaptacyjnych u dzieci oraz osób dorosłych, badania jakości życia i funkcjonowania społecznego w warunkach zmian sposobu komunikacji i rytmów dnia, rozwoju językowego dzieci w warunkach ograniczeń związanych z epidemią, badanie jakości życia i funkcjonowania neuropsychologicznego osób, które były zarażone koronawirusem, doświadczanych emocji i możliwości ich regulacji, identyfikacji czynników, sprzyjających działaniom prospołecznym oraz prewencyjnym w trakcie epidemii koronawirusa, zrozumienie uwarunkowań postaw społeczno-politycznych, postaw konsumenckich i zachowań ekonomicznych Polaków w trakcie trwania epidemii.

Koordynator grupy badawczej:
dr hab. Małgorzata Gambin, e-mail: mgambin@psych.uw.edu.pl