KOMUNIKAT COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021

Prosimy zapoznać się także z dokumentem dotyczącym ogólnych zasad funkcjonowania Wydziału Psychologii UW.

Zasady funkcjonowania od 1.10.2021

Zasady ogólne

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00.
W soboty i niedziele – Biblioteka jest nieczynna.

W dniach 1-2.11.2021 oraz 11-12.11.2021 Biblioteka będzie nieczynna.

Zasady funkcjonowania Czytelni

W godzinach pracy Biblioteki Użytkownicy mają wolny dostęp do zbiorów Czytelni.
Czytelnicy zobowiązani są do odkładania osobiście wykorzystywanych materiałów czytelnianych.

Uwaga: w godz. 12:00-13:00 pomieszczenie Czytelni jest wietrzone.

Zasady funkcjonowania Wypożyczalni

Zostają zniesione limity wypożyczonych książek. Wypożyczenia realizowane są na wcześniejszych zasadach, zamawiane i przedłużane on-line przez stronę BUW.

Zwroty

Zwroty dokonywane są w Wypożyczalni, lub z wykorzystaniem wrzutni umieszczonej przy wejściu do budynku, obok portierni. Do wrzutni można zwracać wyłącznie książki wypożyczone w Bibliotece Wydziału Psychologii UW. Książki wyjmowane są z wrzutni na godzinę przed otwarciem i godzinę przed zamknięciem Biblioteki.

Informacje związane z działaniem Biblioteki (w tym sprawy związane ze zwrotem książek) można uzyskać pod telefonem: (22) 5549725 i/lub mailowo bibl@psych.uw.edu.pl

bibl@psych.uw.edu.pl

KIEROWNIK BIBLIOTEKI

Wiesława Nowak
pokój 53 A, piętro I
tel. 22 55 49 728
malgorzata.nowak@psych.uw.edu.pl

WYPOŻYCZALNIA

Bogusława Jońska, Artur Joński
pokój 50, piętro I
tel. 22 55 49 723

CZYTELNIA

Bogumiła Dorociak
pokój 51, piętro I
tel. 22 55 49 725

OPRACOWYWANIE ZBIORÓW

Stanisława Bobrowska, Aleksandra Zygier
pokój 53, piętro I
tel. 22 55 49 725

Prosimy o codzienne sprawdzanie kont bibliotecznych w przypadku rezerwacji książek w systemie Katalogu BUW, gdyż książka może zostać zwrócona wcześniej niż wskazuje na to data. Zarezerwowana książka czeka na czytelnika 5 dni roboczych (łącznie z sobotami). Osoby bezprawnie przetrzymujące książki z Czytelni będą miały zakaz korzystania z Czytelni przez okres jednego tygodnia.

Od poniedziałku do piątku w godz.12:00-17:00 zbiory biblioteczne znajdujące się w Magazynach Wypożyczalni Biblioteki (książki i czasopisma) są ogólnodostępne. Do magazynów można wejść bezpośrednio przez Wypożyczalnię.

Przy wejściu należy:

1. Pozostawić u pracownika Wypożyczalni ważną legitymację lub inny dokument.
  2. Wypisać sygnatury poszukiwanych pozycji.
  3.  Po zakończeniu korzystania ze zbiorów należy odstawić na właściwe miejsce przeglądane pozycje

Podczas przebywania w magazynach Wypożyczalni obowiązuje zakaz wnoszenia ubrań wierzchnich, toreb, plecaków.

SZKOLENIE BIBLIOTECZNE