O bibliotece

Biblioteka gromadzi i udostępnia książki, czasopisma, materiały dydaktyczne oraz dziedzinowe bazy danych. Udziela informacji bibliograficznych i bibliometrycznych. Czytelnia biblioteczna, z księgozbiorem podręcznym, zapewnia miejsce do nauki i samodzielnej pracy.

Aby sprawdzić, czy dany tytuł znajduje się w zbiorach Biblioteki, należy skorzystać z Katalogu BUW. Książki udostępniane tylko na miejscu, czyli w Czytelni, mają lokalizację ustaloną jako Wydział Psychologii – Czytelnia. Książki, które można wypożyczać, przypisano do lokalizacji Wydział Psychologii – Wypożyczalnia. Aby wypożyczyć książkę, należy ją zamówić poprzez Konto Czytelnika. W razie pytań lub kłopotów z obsługą systemu zachęcamy do rozmowy z bibliotekarzami.

28 marca (czwartek) oraz 2 kwietnia (wtorek) 2024 Biblioteka będzie czynna w godzinach 8.00-16.00.

W piątek 29 marca Biblioteka nieczynna.

Godziny pracy Biblioteki:

poniedziałek – piątek  9.00-20.00
sobota nieczynne

Zasady funkcjonowania Czytelni

W godzinach pracy Biblioteki Użytkownicy mają wolny dostęp do zbiorów Czytelni.
Czytelnicy zobowiązani są do odkładania osobiście wykorzystywanych materiałów czytelnianych.

Zasady funkcjonowania Wypożyczalni

Zwroty

Zwroty dokonywane są w Wypożyczalni, lub z wykorzystaniem wrzutni umieszczonej przy wejściu do budynku, obok portierni. Do wrzutni można zwracać wyłącznie książki wypożyczone w Bibliotece Wydziału Psychologii UW. Książki wyjmowane są z wrzutni na godzinę przed otwarciem i godzinę przed zamknięciem Biblioteki.

Informacje związane z działaniem Biblioteki (w tym sprawy związane ze zwrotem książek) można uzyskać pod telefonem: (22) 5549725 i/lub mailowo bibl@psych.uw.edu.pl

bibl@psych.uw.edu.pl

I OPROGRAMOWANIA BADAWCZEGO

Wojciech Dołęgiewicz
wojciech.dolegiewicz@psych.uw.edu.pl

Prosimy o codzienne sprawdzanie kont bibliotecznych w przypadku rezerwacji książek w systemie Katalogu BUW, gdyż książka może zostać zwrócona wcześniej niż wskazuje na to data. Zarezerwowana książka czeka na czytelnika 5 dni roboczych (łącznie z sobotami).