Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Oferta pracy: Ogłoszenie na zatrudnienie wykonawcy w projekcie badawczym finansowym przez Narodowe Centrum Nauki (w ramach projektu OPUS 21)

Oferta pracy: Ogłoszenie na zatrudnienie wykonawcy w projekcie badawczym finansowym przez Narodowe Centrum Nauki (w ramach projektu OPUS 21)

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

OGŁOSZENIE

na zatrudnienie WYKONAWCY w projekcie badawczym finansowym przez Narodowe Centrum Nauki 

(w ramach projektu OPUS 21)

  

ZLECENIODAWCA

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ul. Stawki 5/7 00-183 Warszawa

REGON 24000001258

NIP: 525-001-12-66

www.wpuw.ckc.uw.edu.pl

 

Osoba do kontaktów w sprawie zapytania:

atrzcinska@psych.uw.edu.pl

 

ZAKRES OGŁOSZENIA

Zamówienie obejmuje wykonanie zadań WYKONAWCY w projekcie badawczym NCN OPUS 21 „Rola nierówności dochodowych w kształtowaniu aspiracji materialistycznych nowych pokoleń” (nr 2021/41/B/HS4/01515)”

 

Informacje o projekcie:

Głównym celem tego projektu jest zbadanie jak nierówności dochodowe i związane z nimi doświadczenia deprywacji ekonomicznej wpływają na materializm nowych pokoleń, to znaczy dzieci, które są obecnie przedszkolakami. Jednakże, aby lepiej wyjaśnić rozwój materializmu na wczesnych etapach życia jednostki zamierzamy także przeanalizować psychologiczne mechanizmy, które lepiej pozwolą wyjaśniać rozwój tendencji materialistycznych u dzieci. Osoby biedne są narażone na zdecydowanie większą deprywację potrzeb ekonomicznych i w związku z tym częściej doświadczają negatywnych emocji (np. frustracji czy upokorzenia), co może obniżać ich samoocenę. Jednakże ludzie zwykle bronią się przed spadkiem samooceny m.in. budując postawy materialistyczne i przypisując nadmierne znaczenie pieniądzom. Dlatego też w naszym projekcie zamierzamy zbadać pośredniczącą rolę samooceny dziecka w relacji pomiędzy deprywacją ekonomiczną i materializmem. Jednocześnie postulujemy, że materializm (łączenie dóbr materialnych i pieniędzy z samooceną, szczęściem, statusem społecznym, itp.) wymaga, aby dziecko miało rozwiniętą teorię umysłu, czyli umiejętność wyobrażania sobie o czym myśli drugi człowiek. Dla przykładu, aby wygenerować myśl: „Chciałbym nową zabawkę (albo więcej pieniędzy) – nie jest się fajnym, gdy się tego nie ma”, dziecko musi umieć zastanowić się, co myślą inni. Dlatego sugerujemy, że teoria umysłu może odgrywać istotną rolę w kształtowaniu materializmu.

W ramach projektu planowana jest realizacja sześciu badań wśród dzieci w wieku 4-6 lat. W jednym badaniu dodatkowo wezmą udział rodzice. Łącznie przebadane zostanie około 900 dzieci i 200 rodziców. Przeprowadzone zostanie badanie korelacyjne, w którym zweryfikujemy czy deprywacja ekonomiczna łączy się z tendencjami materialistycznymi dziecka, a także jaką rolę pełni w tej relacji samoocena dziecka oraz poziom teorii umysłu. W kolejnych badaniach poczucie relatywnej deprywacji będzie podlegało manipulacji, w związku z czym możliwe będzie stwierdzenie czy istnieje zależność przyczynowo-skutkowa pomiędzy poczuciem deprywacji a samooceną i tendencjami materialistycznymi. Na ostatnim etapie projektu zostaną zrealizowane badania eksperymentalne, w których będziemy manipulować poziomem samooceny dziecka i weryfikować czy manipulacja ta przekłada się na poziom tendencji materialistycznych dziecka. W każdym z badań będzie także mierzony u dzieci poziom teorii umysłu, dzięki czemu będzie można stwierdzić, jaka jest jej rola w kształtowaniu się powiązań pomiędzy statusem materialnym a materializmem.

 

WARUNKI WZGLĘDEM KANDYDATA/TKI

  • stopień doktora nauk społecznych
  • doświadczenie zawodowe w badaniach naukowych z zakresu psychologii ekonomicznej, w tym w badaniach z udziałem dzieci (udokumentowane publikacjami naukowymi i/lub udziałem we wcześniejszych projektach)
  • bardzo dobra znajomość pakietu SPSS i zaawansowanych metod analizy statystycznej (w tym analiz mediacji, moderacji)
  • biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i w piśmie)
  • dostępność w czasie trwania projektu (kwiecień 2022 – grudzień 2024) (godziny pracy do ustalenia, zależne od etapu projektu)
  • przynajmniej trzy artykuły opublikowane w ostatnich czterech latach w czasopismach z IF

WYMAGANE DOKUMENTY

Oferty należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres email: atrzcinska@psych.uw.edu.pl. Oferta powinna zawierać:

  • zgłoszenie do konkursu,
  • życiorys z wyszczególnieniem doświadczenia we wcześniejszych projektach badawczych oraz posiadanych umiejętności,
  • wykaz publikacji naukowych z zakresu psychologii ekonomicznej (z wyszczególnieniem publikacji, w których opisane są badania z udziałem dzieci)
  • podpisaną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, która stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia

Kandydaci mogą zostać poproszeni o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z kierowniczką projektu. Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np.: przygotowane lub opublikowane artykuły, itd.).

HARMONOGRAM:

  • Zgłaszanie ofert: do 31.01.2022 r. na adres atrzcinska@psych.uw.edu.pl
  • Ocena ofert i ewentualne rozmowy kwalifikacyjne: 01-03.02.2022 r.
  • Ogłoszenie wyniku: 04.02.2022 r.

OPIS ZADAŃ WYKONAWCY

  • Współpraca z kierowniczką projektu przy opracowaniu procedur eksperymentalnych
  • Współpraca z kierowniczką projektu przy opracowaniu narzędzi badawczych do planowanych badań
  • Rekrutacja i nadzór nad pracą eksperymentatorów
  • Przygotowanie baz danych do analiz
  • Współpraca z kierowniczką projektu w analizie danych badawczych i opracowaniu wyników badań
  • Współpraca w tworzeniu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych
  • Nadzór nad zgodnością przebiegu projektu z harmonogramem

Warunki zatrudnienia:

  • Forma zatrudnienia: zlecenie/dodatek zadaniowy do pensji
  • Wysokość wynagrodzenia: 1500 zł miesięcznie (brutto)
  • Planowane rozpoczęcie zatrudnienia: kwiecień 2022 r.
  • Okres zatrudnienia: 33 miesiące

DODATKOWE INFORMACJE

  • W celu realizacji zlecenia z wybranym Wykonawcą zostanie podpisana umowa
  • Zamawiający zastrzega sobie możliwość negocjacji szczegółowych warunków realizacji umowy z najlepszymi
  • Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie wybrania żadnego Wykonawcy
  • Zleceniodawca zastrzega sobie prawo do zaproszenia wybranych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.

Wyniki konkursu:

Na podstawie dokonanej przez Komisję oceny wniosków wybrani zostają następujący kandydaci:

  1. Wojciech Podsiadłowski (Stypendium nr 1)
  2. Jowita Wieleszczyk (Stypendium nr 2)

Komisja jednogłośnie rekomenduje przyznanie stypendium nr 1 panu Wojciechowi Podsiadłowskiemu, który spełnia kryteria zawarte w ogłoszeniu o konkursie i wykazuje się doświadczeniem w prowadzeniu badań naukowych, a także posiada kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym.

Komisja jednogłośnie rekomenduje przyznanie stypendium nr 2 pani Jowicie Wieleszczyk, która spełnia kryteria zawarte w ogłoszeniu o konkursie i wykazuje się doświadczeniem w prowadzeniu badań naukowych, a także posiada kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym.