Seminarium RNDP UW: Diagnozowanie autyzmu z użyciem AI – 16 listopada o 14:00

Kategoria: Aktualności Wydziału, Konferencje i spotkania naukowe

Serdecznie zapraszamy na kolejne Seminarium Psychologiczne Rady Naukowej Dyscypliny Psychologia UW, które odbędzie się online 16 listopada o godz. 14:00. Gościć będziemy dr Izabelę Chojnicką, która opowie o nowoczesnych metodach diagnozowania autyzmu z użyciem sztucznej inteligencji.

Link do spotkania: https://meet.google.com/unx-hoxv-xog

Nagranie ze spotkania będzie dostępne później na kanale YouTube Wydziału.

Opis wystąpienia:

Sztuczna inteligencja (AI) uważana jest za jedną z najważniejszych technologii przyszłości. W wystąpieniu opowiem co AI potrafi dziś i jak wpływa na nasze codzienne życie. Opowiem także jak wykorzystywane są zdobycze w dziedzinie sztucznej inteligencji w psychologii na przykładzie spektrum autyzmu. Zaprezentuję wyniki badań własnych obejmujących wykorzystanie metod lingwistyki obliczeniowej i sztucznych sieci neuronowych w analizie komunikacji społecznej osób w spektrum autyzmu. Badania przeprowadzone zostały z użyciem Modelu Kategorii Lingwistycznych w celu oceny poziomu abstrakcji wypowiedzi uczestników oraz z użyciem analizy sentymentu w celu określenia liczby słów nacechowanych emocjonalnie w wypowiedziach badanych osób. Uczyliśmy także sztuczne sieci neuronowe umiejętności detekcji spektrum autyzmu oraz schizofrenii na podstawie wypowiedzi uczestnika. Na koniec przedstawię kolejne, zaplanowane przez nasz zespół projekty.