Analiza interakcji dziecko-rodzic. Wprowadzenie dla studentów, klinicystów i badaczy – nowa publikacja dr Alicji Niedźwieckiej

Ukazała się nowa książka autorstwa dr Alicji Niedźwieckiej zatytułowana „Analiza interakcji dziecko-rodzic. Wprowadzenie dla studentów, klinicystów i badaczy”.
 
Książka przedstawia analizę interakcji dziecko–rodzic – narzędzie stosowane przez psychologów w procesie diagnozy oraz w badaniach naukowych. Celem książki jest dostarczenie Czytelnikowi podstawowych informacji teoretycznych i praktycznych, przygotowujących do używania analizy interakcji w praktyce klinicznej i w badaniach.
 
Pierwsza część książki wprowadza w zagadnienie i przedstawia kolejne kroki analizy interakcji dziecko–rodzic oraz schematy oceny interakcji stosowane w badaniach naukowych. Druga część książki opisuje rozwój kompetencji interakcyjnych niemowlęcia oraz zawiera przegląd wyników badań nad interakcjami dziecko–rodzic w grupach dzieci z wybranymi zaburzeniami rozwoju.
 
Książka jest dostępna w formie elektronicznej na stronie wydawnictwa: https://liberilibri.pl/analiza-interakcji-dziecko-rodzic

Data publikacji: 28 lipca 2021