Komunikat dot. parametryzacji. Szkolenie z procedury podpięcia publikacji w PBN z ORCID

Na UW rozpoczynają się przygotowania do ewaluacji nauki za lata 2017-2021. Z tej okazji będą Państwo proszeni o zgłaszanie najnowszych publikacji, sprawdzanie PBNu, ORCIDu, dosyłanie oświadczeń itp. Najbardziej intensywne działania będą podejmowane jesienią.

Dzisiaj uprzejmie prosimy o połączenie Państwa KAŻDEJ publikacji w PBN z ORCIDem. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa, jedynie publikacje, które są połączone z ORCIDem mogą zostać wykazane przez jednostkę w ewaluacji. Brak takiego połączenia powoduje, że dana publikacja nie będzie brana pod uwagę przez system ministerialny.

PBN umożliwia każdemu naukowcowi przemigrowanie publikacji do ORCIDu lub ściągnięcie publikacji z ORCIDu. Obecnie repozytorium PBN powinno zawierać wszystkie zgłoszone przez Państwa publikacje do 2020 r. włącznie (rok 2021 dopiero będziemy uzupełniać z czasem). Część z nich znajduje się już w Państwa profilach, a część każdy pracownik będzie musiał sobie sam podpiąć do swojego profilu, a następnie sparować z ORCIDem lub ściągnąć z ORCIDu i podpiąć do swojego profilu. Należy sparować z ORCIDem każdą publikację od 2017 roku. 

W załączeniu znajduje się instrukcja ze screenami, z której mogą Państwo skorzystać – POBIERZ 
 
Oprócz tego zaplanowaliśmy krótkie szkolenie we wtorek 29.06 o godzinie 15.15 na ZOOMie pod linkiem: https://us02web.zoom.us/j/2398706795
 
Podczas szkolenia udostępnimy ekran z PBNem tak, aby można wspólnie prześledzić czynności krok po kroku. Przed spotkaniem proszę jedynie sprawdzić czy działa u Państwa logowanie do PBN.
 
Prosimy o połączenie publikacji PBN z ORCIDem do dnia 15.07.2021. Po zakończonych działaniach prosimy o przesłanie informacji, że już zakończyli Państwo pracę na adres dean@psych.uw.edu.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować do p. Marty Cudnej-Kaczorowskiej (dean@psych.uw.edu.pl), asystentki Dziekana Wydziału Psychologii, lub prof. Marcina Zajenkowskiego (zajenkowski@psych.uw.edu.pl), Koordynatora ds. ewaluacji dyscypliny psychologia.


Data publikacji: 23 czerwca 2021