Zaproszenie do publikacji w Psychology of Language and Communication

Powstałe w 1997 na naszym Wydziale czasopismo naukowe Psychology of Language and Communication poświęcone jest badaniom różnych aspektów języka i procesów komunikacji zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Psychology of Language and Communication reprezentuje szeroki profil tematyczny uwzględniający wiele dziedzin, dyscyplin i metodologii z obszaru języka i komunikacji. Publikujemy artykuły podejmujące takie zagadnienia, jak: używanie i rozumienie języka, poznawcze i społeczne podstawy języka, rozwój językowy, dwu- i wielojęzyczność, zaburzenia językowe i zaburzenia kompetencji komunikacyjnej, komunikacja w internecie i mediach społecznościowych, komunikacja człowiek-maszyna, analiza dyskursu, badania korpusowe, czy społeczna percepcja języka.

Psychology of Language and Communication jest czasopismem o międzynarodowym zasięgu, publikującym artykuły w j. angielskim według modelu Open Access. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych czasopism naukowych na świecie, nie tylko dostęp, ale i publikacja artykułów jest w pełni darmowa.

Jako nowa redakcja, pragniemy reprezentować najlepsze praktyki publikacyjne oraz oferować międzynarodową przestrzeń do wymiany naukowej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej (https://sciendo.com/journal/plc) oraz śledzenia nas na Twitterze (https://twitter.com/PsychologyofLa1), a także do publikacji na naszych łamach!

Redaktor naczelna:

dr hab. Karolina Hansen, Wydział Psychologii UW

Redakcja:

Marta Białecka-Pikul, Uniwersytet Jagielloński

Megan Birney, University of Chester at University Centre Shrewsbury, United Kingdom

Agnieszka Dębska, Polska Akademia Nauk

Ewa Haman, Wydział Psychologii UW