Środki na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego – badania własne pracowników i doktorantów, badania w celu pozyskania grantów krajowych oraz zagranicznych

Na Wydziale istnieje możliwość pozyskania środków finansowych z subwencji na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego. W listopadzie ubiegłego roku pracownicy Wydziału Psychologii mogli składać wnioski w dwóch kategoriach: badania własne pracowników (BWP) oraz badania w celu pozyskania grantów (BPG). Doktoranci studiujący na Wydziale Psychologii oraz doktoranci Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych z dyscypliny psychologia również mieli możliwość ubiegania się o środki finansowe na prowadzenie badań.

Fundusze otrzymało:

• 56 na 56 złożonych przez pracowników wniosków na łączną kwotę 508 500 złotych,
  • 33 na 33 złożonych przez doktorantów wniosków na łączną kwotę 181 500 złotych,
  • 5 z 12 złożonych wniosków na badania w celu pozyskania grantów na łączną kwotę 90 000 złotych.

Dofinansowanie w kategorii BPG (badania na pozyskanie grantów) otrzymały następujące wnioski:

• Przestrzenne aspekty reprezentacji i przetwarzania liczby w rozwoju. Badanie neuroobrazowe metodą fNIRS – dr hab. Maciej Haman, prof. ucz.
  • Efektywność onlinowej interwencji Programu Zapobiegania Nawrotom opartym na Uważności (iMBRP) w terapii zaburzenia – kompulsywnych zachowań seksualnych (CSBD) – dr hab. Paweł Holas
  • Efektywność uczenia się języka obcego w zależności od chronotypu i pory dnia – dr hab. Konrad Jankowski
  • Rola poczucia sprawczości VS bezradności intelektualnej jako moderatora wpływu zagrożenia stereotypem na wykonanie zadań – prof. dr hab. Mirosław Kofta
  • Inwentarz Stanu Perspektywy Czasowej – Konstrukcja i wstępna walidacja narzędzia psychometrycznego – dr hab. Maciej Stolarski, prof. ucz.

W celu pozyskania środków finansowych na prowadzenie badań w przyszłym roku należy wypełnić w wyznaczonym terminie wniosek za pomocą formularza online. Informacja na temat wnioskowania o środki finansowe na prowadzenie badań zostanie przekazana po wyznaczeniu terminów na dany rok. Wnioski rozpatrywane są przez komisję ds. badań i finansowania, której przewodniczącym jest dr hab. Jerzy Osiński. W sprawozdaniu z rozliczenia przyznanych środków finansowych w ramach kategorii BWP, BWD i BPG należy wykazać m.in punktowane publikacje, przyjęte do druku prace, wystąpienia konferencyjne, czy też wniosek o dofinansowanie projektu np. ze środków NCN.

Link do zeszłorocznego formularza zgłoszeniowego znajduje się na stronie Sekcji Badań >>