Oprogramowanie przygotowane we współpracy z dr Aleksandrą Balą przedmiotem zainteresowania międzynarodowego środowiska medycznego!

BioMinds XR is a system for remote rehabilitation operating in augmented and virtual reality for sick and healthy persons

Kilka miesięcy temu dr Aleksandra Bala podjęła współpracę z firmą BioMinds, zajmującą się tworzeniem oprogramowania do rehabilitacji neuropsychologicznej i interwencji kryzysowej oraz fizjoterapii realizowanych w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Obecnie dr Bala jest współodpowiedzialna za projektowanie zadań służących do terapii procesów poznawczych. Docelowo, oprogramowanie będzie mogło być wykorzystywane też w diagnostyce neuropsychologicznej – również zdalnie, znosząc przestrzenne bariery w przeprowadzeniu diagnozy i terapii pacjentów ze schorzeniami OUN oraz poszerzając możliwości prowadzenia badań naukowych na tych grupach klinicznych.

Pierwsza wersja oprogramowania zdążyła już zainteresować międzynarodowe środowisko medyczne, co zaowocowało m.in. zakwalifikowaniem BioMinds do udziału w prestiżowym holenderskim akceleratorze medycznym HealthInc, w którym spośród 3500 start-upów z całego świata objęto patronatem tylko 10, w tym jeden z Polski.

Oficjalna strona BioMinds >>

Oficjalna strona HealthInc >>


Data publikacji: 24 lutego 2021