Konkurs “Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”

Logo Przedsiębiorca Roku 2020.

Osoby przedsiębiorcze związane z UW, które osiągnęły sukces w biznesie, mogą wziąć udział w rozpoczynającej się właśnie IV edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca 2021 r. – Chcemy wyróżnić przede wszystkich tych, którzy mają pomysł na to, jak zmieniać świat wokół siebie poprzez tworzenie innowacji, zakładanie firm czy organizacji społecznych – podkreśla prof. Beata Glinka z Wydziału Zarządzania, pomysłodawczyni konkursu.

Kto dokładnie może się zgłaszać?

Konkurs jest skierowany do wszystkich członków społeczności akademickiej, zarówno studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników UW. Celem konkursu jest propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności UW, angażujących się w tworzenie i rozwijanie firm. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.uw.edu.plZgłoszenia można przesyłać do 1 marca 2021.

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii. I tak, firmę można zgłosić do:

• Master of Business – przedsiębiorstwo, które osiągnęło sukces i funkcjonuje na rynku więcej niż 4 lata.
  • Start-up Roku UW – do konkursu mogą zostać zgłoszone wyłącznie start-up’y, które zostały zgłoszone do rejestracji nie później niż 31 grudnia roku poprzedzającego edycję konkursu, w której firma bierze udział i działają nie dłużej niż 5 lat.
  • Innowacja/ Innowator Roku – przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi, bądź stosujący nowoczesne/ innowacyjne rozwiązania organizacyjne.
  • Przedsiębiorca społeczny – organizacja, który wspiera działania na rzecz społeczeństwa.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie.

Obecna, IV edycja konkursu odbywa się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.