Projekt OLEOGEL jednym z 10 najlepszych projektów innowacyjnych w ramach EIT Food Innovations 2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że projekt badawczy OLEOGEL, którego polską częścią kierują prof. Dominika Maison i mgr Daria Affeltowicz, został uznany za jeden z 10 najlepszych projektów innowacyjnych prowadzonych w ramach EIT FOOD Innovations 2019.

W 2019 roku badacze z Wydziału Psychologii uczestniczyli w ramach europejskich grantów EIT FOOD w projekcie OLEOGEL, którego celem było stworzenie wspólnie z konsumentami w Polsce i Hiszpanii nowego kremu czekoladowego do smarowania pieczywa, który w swoim składzie nie będzie zawierał oleju palmowego, a zachowa wszelkie walory smakowe tak cenione przez konsumentów. W efekcie konsumenci będą mogli teraz wybierać zdrowsze produkty o obniżonej zawartości tłuszczów nasyconych, bez konieczności rezygnowania z przyjemności jedzenia. Polska część projektu była poświęcona badaniom konsumenckim.

Więcej na temat OLEOGEL